Bosna poražena na gostovanju kod Priluka

337
0
SHARE

Nakon rutinske pobjede protiv Odžaka u Kalesiji, Bosna je u okviru 20. kola Druge lige FBiH “Sjever” gostovala kod ekipe Priluka.
Utakmica se igrala na stadionu u Poljicama.
Poljice stadion

Priluk je u 14. minuti utakmice imao prednost od 1:0. Domaćin je do prednosti došao autogolom stopera kalesijske ekipe Admira Mujanovića.
Do kraja prvog poluvremena se igralo na sredini terena, a vrijedi pomenuti priliku Bosne u finišu prvog poluvremena, kada Amir Hamzić pogađa prečku. Priluk je na odmor otišao sa jednim golom prednosti.

Bosna drugo poluvrijeme otvara prilikom Mirela Ibrahimovića čiji šut završava pored gola domaćeg golmana.
Priluk je ubrzo nakon toga povećao prednost na 2:0.

Igrala se 75. minuta kada raspoloženi Hamzić pogađa za 2:1, za uzbudljivu završnicu utakmice.
Do kraja utakmice Bosna je napadala, ali bez izrazitih prilika za gol.

Bosna je na ovoj utakmici imala podršku 20-tak navijača iz Kalesije.
Kako je za NKP.ba potvrdio jedan od prisutnih navijača, odigrana je solidna fudbalska predstava u Priliku. Fudbaleri i navijači Bosne su imali odličan prijem, uz akcenat na dobro suđenje na utakmici, što je rijetkost na gostujućim terenima.

FK Priluk  – FK Bosna Kalesija 2:1