Historijska pobjeda Sloge u režiji Mirela Ibrahimovića: Golovima im donio Prvu ligu,...

Historijska pobjeda Sloge u režiji Mirela Ibrahimovića: Golovima im donio Prvu ligu, sada i prvu pobjedu

818
0
SHARE

Sloga iz Siminog Hana stigla je do prve pobjede u Prvoj ligi Federacije.
Ekipa Sloge je u nedjelju dočekala ekipu Budućnosti iz Banovića, a utakmica je završila rezultatom 1:0.

U veoma tvrdoj utakmici obje ekipe su imale nekoliko prijatnji po gol protivnika, ali gledaoci nisu imali priliku gledati atraktivan fudbal.

Jedini gol na utakmici je postignut u 71. minuti, a strijelac je bio mladi Mirel Ibrahimović.

Mirel Ibrahimović je zbog povrede utakmicu počeo sa klupe za rezervne igrače, ali nakon dva poraza i loše igre u trećoj utakmici, u 66. minuti je ubačen u igru. Samo pet minuta kasnije Ibrahimović je pogodio mrežu Banovićana za prva tri boda ekipe Sloge u prvoligaškom takmičenju.

Podsjećemao, maladi Kalesijac Mirel Ibrahimović je bio strijelac i u prvom kolu na Koševu, kada je njegova ekipa poražena od ekipe Bosna Sema.
Prošle sezone je bio prvi strijelac ekipe, i jedan od najzaslužnijih što je Sloga postala prvak u okviru Druge lige FBiH. Bio je strijelac i u doigravanju za ulazak u Prvu ligu, kada su upravo njegovi golovi odveli ekipu Sloge u viši rang takmičenja.

Kako smo već i pisali, o uslugama mladog Ibrahimovića se raspituju i veći bh. klubovi, a ukoliko i ove sezone bude imao golgeterski kao u prošloj sezoni, ekipa iz Simin Hana će ga veoma teškozadržati u svojim redovima.

U ovoj utakmici nije nastupao drugi Kalesijac u dresu Sloge, Armin Atlagić, koji se zbog povrede nije našao niti na klupi za rezerve.

S druge strane, u dresu Budućnosti igrao je Adnan Zulić, koji je u ovaj klub došao prošle sezone iz tojšićke Sloge.