PODIJELI

Sportski savez TK-a u četvrtak (16. januara 2020.) organizovao je tradicionalni Izbor sportiste Tuzlanskog kantona, koji se održava u kontinuitetu od 1994. godine.

Huso Turić, koji je proglašen za najboljeg sportistu Općine Kalesija u 2019. godini, je dobio priznanje za najboljeg juniora Tuzlanskog kantona.
Huso Turić boravi na kampu u Njemačkoj, te nije bio prisutan na ovoj Manifestaciji.

Također, među nagrađenima je još predstavnika Kalesije, trener Senad Osmanović (KBS Golden Team) i Zaim Kulanić (KBS Golden Team).

  • Snimak manifestacije RTVTK pogledajte u prilogu…

Igor Emkić, član KBV „Flek Tom-Cat“ Tuzla u pojedinačnim i Dino Hamidović, rukometni reprezentativac Bosne i Hercegovine, u ekipnim sportovima, proglašeni su najboljim sportistima Tuzlanskog kantona u 2019. godini, na sinoć održanoj manifestaciji u organizaciji Sportskog saveza Tuzlanskog kantona.

Igor Emkić, je član Kluba borilačkih vještina Flek Tom Cat Tuzla. Dugogodišnji je reprezentativac Bosne i Hercegovine u kickboxingu, koji je u posljednjih 10 godina ostvario značajne rezultate i u evropskim okvirima, a sportistom godine u TK proglašavan je više puta.

Nekoliko godina je pauzirao od amaterskih mečeva, jer je bio posvećen napredovanju kao oficir oružanih snaga Bosne i Heregovine, u 2019. godini se ponovo aktivirao da na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu, koje se održavalo u našoj zemlji gdje je branio boje Bosne i Hercegovine i osvojio srebrenu medalju u disciplini K1 style i time još jednom dokazao da spada u red najuspješnijjih bh. kickboxera u posljednjoj deceniji.

Dino Hamidović je prošle sezone najbolji igrač Rukometnog kluba Gračanica sa kojim je osvojio treće mjesto u najkvalitetnijem rukometnom takmičenju u našoj državi. Kao najbolji strjelac Premijer lige BiH stekao je status rukometnog reprezentativca naše države, bio najbojih igrač kvalifikacijse utakmice sa Finskom u Tuzli, a kao reprezenativac BiH nastupio je i na Evropskom prvenstvu 2020. koje je u toku i na kojem naša reprezentacija na žalost nije prošla prvi krug. Od ove sezone igra u ekipi Trima iz Slovenije.

  • U ostalim kategorijama priznanja su dobili:

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI OSOBA SA INVALIDITETOM:

Kadira Nukić, Streljački invalidski klub „Tuzla“

Senija Islamović, Kuglaška sekcija Sportskog saveza

Vernes Tursum, Streljački invalidski klub „Tuzla“

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA OSOBA SA INVALIDITETOM:

Jasmin Brkić, OKI „Drina“ Sapna

NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA OSOBA SA INVALIDITETOM:

Streljački invalidski klub Tuzla

SKISO Sinovi Bosne Lukavac

Ekipa Sportskog saveza TK u kuglanju

NAJUSPJEŠNIJI TRENER OSOBA SA INVALIDITETOM:

Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BIH u sjedećoj odbojci

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA:

Sandro Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

Dajana Ibrić, ŽKK RMU“ Banovići

Zaim Kulanić, KBS „Golden team“ Kalesija

PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI U KATEGORIJI KADETA:

Kenan Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

Ema Lovrić, STK „Kreka“ Tuzla

Lana Jurčenko, ŽKK „Jedinstvo Dženex“ Tuzla

Mia Tanović, KVS „Sprint“ Tuzla

Vanja Hodžić, Teniski klub „Sloboda“ Tuzla

Kenan Dračić, Plivački klub „Zmaj Alpam“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA:

Almin Hodžić, KBV „Flek Tom-Cat“ Tuzla

Sadin Mulahalilović, KK „Tempo“ Gradačac

Belmin Mrkanović, Atletski klub Doboj Istok

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA:

Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac

Dženita Kahvedžić, ŽKK RMU“ Banovići

Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI U KATEGORIJI JUNIORA I SENIORA:

Stefani Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

Haris Muratbašić, KBS Orkka Lukavac

Emir Krajinić, OKK Sloboda Tuzla

Huso Turić, KBS „Golden team“ Kalesija

Benjamin Nurkić, Karate klub Winer Tuzla

Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI:

Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac

Anto Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

Senad Osmanović, KBS „Golden team“ Kalesija

Hajrudin Trle, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

Damir Doborac, Rukometni klub Gračanica

Maid Fazlović, Hrvački klub „Sloboda“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI KLUBOVI U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

KBS Orkka Lukavac

Karate klub „DO“ Tuzla

Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U KOLEKTIVNIM SPORTOVIMA:

Ženski Košarkaški klub RMU Banovići

OKK Sloboda Tuzla

Rukometni klub Gračanica

Posebna priznanja Sportskog saveza dobili su: Hasan Sejdinović, Boris Kasumović, Vehbija Tokić, Mirsad Nokto, Šefik Gadžo, Hajra Mehić, Osman Bukvić, Zlatko Berbić i RSD Sloboda

U muzičkom dijelu programa nastupili su magistar klasične gitare Elvis Sivčević i magistrica violine Šejla Glinac.

Najmlađi dobitnici priznanja dobili su i poklone proizvođača sportske opreme No 1.

Tuzlainfo.ba
(NKP.ba)

PODIJELI