PODIJELI

Pratite Nezavisni Kalesijski Portal na Facebooku

Briljantno, sjajno, perfektno…

BIH GRCKAFudbalska reprezentacija BiH večeras je ostvarila jednu od najvećih pobjeda u svojoj historiji. Večeras je u Zenici pala Grčka i to tek iz sedmog pokušaja, ali u trenutku kada nam je najviše trebalo.
Završilo je 3:1 i ovom prilikom čestitamo našim Zmajevima prevođenim sjajnim selektorom Safetom Sušićem. Nakon ove pobjede pobjegli smo Helenima na tri boda i bolji smo u međusobnim duelima. Raduj se, poludi…Bosno večeras i dostojno proslavite veliku pobjedu Bosne i Hercegovine!

Od prve minute Zmjaevi su krenuli ka golu Helena. Već u 6.minuti velika šansa za BiH. Misimović je izveo korner, pronašao je Vranješa koji sjajno šutira glavom, ali golman Grka, Karnezis brani i spašava svoju selekciju.

Nakon ove prilike Grci su umrtvili igru i zatvorili sve , pa se nije ništa značajno dešavalo sve do 28. Minute. Tada je loptu primio Edin Džeko na nekih 30-tak metara, a šutirao je sa 25 metara, ali ravno u grčkog golmana. Ovo je bio nagovještaj da će se nešto desiti. U narednoj minuti Bilino polje je proključalo.

Zvjezdan Misimović je izveo slobodnjak, Edin Džeko se vinuo te sjajno reagirao glavom i pogodio za velikih 1:0. Čudesna rekacija našeg dijamanta. U tim trenucima smo bili korak bliže Brazilu. Ipak, to nije bilo sve. Od tada je krenula bosanska tika-tika.

Igrala se 35.minuta kada se Mujdža sjajno izborio za jednu loptu, prošao je Tzavellasa, koji ga je srušio, a Holanđanin je pokazao na bijelu tačku. Loptu je namjestio Misimović, ali njegov udarac brani Karnezis, koji je odbija ponovo u kazneni prostor, jedan grčki igrač je naletio te loptu gurnuo ka svom golu, a sve je pratio Vedad Ibišević, koji je ugurao loptu u mrežu za novu erupciju na stadionu. Nevkerovatnih 5 minuta za Zmajeve.

Grci su prvi put opasno zaprijetili u 39.minuti kada je šutirao Holebas, ali je lopta prohujala pored gola. Do kraja prvog dijela je pokušao iz Tziolis, ali je pucao visoko preko gola.

I na početku drugog dijela prijetimo. Majstor nad majstorima, Misimović ponovo ubacuje, Vranješ ponovo skače i iz teške pozicije šutira direktno u golmana gostiju. U 53.minuti nova ludnica na Bilinom polju. Ponovo taj Zvjezdan Misimović izvodi slobodnjak, pronalazi ponovo čudesnog dijamanta – Edina Džeko, koji je ponovo nebesko skače i glavom matira Karnezisa. Tada je bilo sve gotovo. Razbijeni Grci nisu ništa mogli, a Zmajevi su igrali rutinski poput velikih reprezentacija. U 88. minuti smo mogli do pokera. Stevanović je izašao sam ispred golmana Grčke koji je sjajno odbranio i poslao loptu u korner. U sudijskoj nadoknadi Grci su smanjili preko Gekasa.

BOS3-0GRE by Samu300

BiH – Grčka 3:1
Stadion Bilino polje. Gledalaca: 13.000. Sudija: Bjorn Kuipers. Strijelci: 1:0 Džeko (29), 2:0 Ibišević (36), 3:0 Džeko (53), 3:1 Gekas (90). Žuti kartoni: Lulić (BiH), Tzavellas, Katsouranis (Grčka).
BiH: Begović – Mujdža (od 84. Vršajević), Zukanović, Spahić, Vranješ – Zahirović, Lulić, Misimović, Medunjanin (od 79. Rahimić), Ibišević (od 84. Stevanović), Džeko.
Grčka: Karnezis, Torosidis, Tzavellas (od 46. Gekas), Papadopoulos, Papastathopulos, Tziolis (od 58. Maniatis), Katsouranis, Salpingidis (od 73. Christodoulopoulos), Holebas, Samaras, Karagounis.