I mladi Zmajevi “bljuju vatru”: Deklasirali Makedoniju 5:0

249
0
SHARE

Pratite Nezavisni Kalesijski Portal na Facebooku

Mlada fudbalska reprezentacija BiH danas je u Lukavici u prijateljskoj utakmici sasvim zasluženo savladala vršnjake iz Makedonije sa 5:0.

Uprkos veoma lošem terenu koji je bio prekriven snijegom izabranici Vlade Jagodića su pružili veoma dobru partiju. Mladi Zmajevi su pokazali da će i u narednim kvalifikacijama imati veoma respektabilan tim, pa s toga se možemo nadati uspješnim kvalifikacijama.

Nakon pokušaja Arežine na samom otvaranju utakmice, Zmajevi su poveli već u 9.minuti. Nakon jednog kornera, lopta je na vrhu kaznenog prostora došla do Nermina Zolotića, koji je prvo majstorski primio loptu, a onda još većom majstorijom iz prve šutirao i matirao Efremova. I nakon toga gledali smo dominaciju naših igrača, mada nije bilo većih prilika, prije svih zbog loših uslova. Kada se činilo da će se na odmor otići sa 1:0, Zmajevi su odigrali sjajnu akciju u 45.minuti. Maletić je proigrao Jasmina Mešanović, koji je sjajno regirao i iskosa pogodio mrežu gostiju.

U drugom dijelu dosta slabiji nogomet. Makedonci su bili nešto agilniji, ali gotovo da nisu zaprijetili našem golu. Nakon petorostruke izmjene, BiH je povela sa 3:0. Bila je to akcija rezervista, Duljević je uposlio Petra Kunića, koji je dobro snašao i pogodio mrežu Makedonaca. Minut kasnije Babunski je pogodio stativu, a u 66.minuti Makedoncu su ostali sa 10 igrača, jer je isključen Čikarski koji je srušio Duljevića koji je išao sam ispred gola.

U 71.minuti novi gol naših mladih nada. Kunić je ostavio loptu na nekih 15-tak metara, a Aldin Čajić je rutinski pospremio u mrežu za 4:0. U 85.minuti penal za BiH nakon što je oboran Mirza Ćemalović. Siguran realizator je bio Srđan Grahovac.

BiH – Makedonija 5:0

Stadion u Lukavici. Sudija: Emir Alečković. Strijelci: 1:0 Zolotić (9), 2:0 Mešanović (45), 3:0 Kunjić (64), 4:0 Čajić (71), 5:0 Grahovac (87). Žuti kartoni: Stojčeski, Babunski (Makedonija). Crveni karton: Čikarski (Makedonija, 66).

BiH: Tirić (od 63.Pirić), Bevab (od 73.Marković), Grahovac, Mešanović, Zolotić (od 78.Kvesić), Maletić (od 63.Kunić), Graovac (od 73. Jakupović), Cimirot, Jevtić (od 63. Duljević), Arežina (od 73.Čemalović), Kovačević (od 63. Čaić). Selektor: Vlado Jagodić.
MAKEDONIJA: Efremov, Aškovski (od 46. Čikarski), Mičevski, Hriustov, Najdoski, Titanovski, Dragarski, Timov, Simonovski, Stojčevski, Babunski. Selektor: Zoran Babunski.