PODIJELI

U okviru 24. kola Druge lige FBiH “Sjever” kalesijska Bosna  je dočekala NK Mladost Malešići, trećeplasiranu ekipu prije ovoga kola.
U izuzetno tvrdoj ali kvalitetnoj utakmici Kalesijci su došli do zaslužene pobjede rezultatom  2:0 golovima Kitića i Alibašića u finišu utakmice.

fk bosna kalesija 2013. ...FK Bosna Kalesija je apsolutni hit proljetnog dijela prvenstva Druge lige FBiH, grupa Sjever.
Sa 19 osvojenih bodova  Bosna je najuspješnija ekipa u drugom dijelu prvenstva, a uspjeh je još veći ako dodamo podatak da je u proljetnom dijelu sezone kalesijska Bosna slavila protiv prve četiri ekipe na tabeli.
Već sada, šest kola prije kraja prvenstva, su osvojili više bodova nego u jesenjem dijelu prvenstva.

U subotu (4. maja) ljubitelji fudbala u Kalesiji su imali priliku pogledati izuzeno kvalitetnu fudbalsku predstavu.
Od ekipa iz vrha tabele, Mladost Malešići su se pokazali kao najvalitetnija ekipa koja je gostovala u Kalesiji. Za razliku od velikog broja ekipa koje na gostujuće utakmice stižu sa “bijelom zastavom”, i skoro bez rezevrnih igrača, ali i članova Uprave kluba,  gosti iz Malešića su se pokazali kao organizovan kolektiv.
Gostovanje u Kalesiji su shvatili izuzetno ozbiljno, a igrači na terenu su pokazali da njihova igra ima “glavu i rep”.

Bosna je u ovoj utakmici nastupila bez Admira Mujanovića, što se itekako osjetilo u igri.
Iako je domaćin  napadao od početka utakmice u prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika za postizanje pogotka. Polovinom prvog dijela utakmice nakon lijepe kombinacije Anel Alibašić iskosa ulazi u šesnaesterac Mladosti, ali umjesto da asistira Hamziću mladi Alibašić je šutirao a golman njegov udarac skrenuo u korner. Nekoliko trenutaka nakon toga gosti su imali dobru priliku za pogodak, ali iz izgledne situacije volej udarac jednog igrača Mladosti odlazi visoko iznad gola Pezića.
U finišu prvog poluvremena Hamzić sjajno ubacuje nakon jednog prekida, Kitić neometan šutira glavom sa vrha peterca a njegov udarac brani odlični golman iz Malešića, na loptu natrčava kapiten Suad Tabalović koji pogađa prečku. Rezultatom 0:0 se otišlo na odmor, a mnogo zadovoljniji igrom i rezultatom su bili gosti iz Malešića.

U drugom poluvremenu Bosna igra dosta ofanzivnije, sa zadnjom linijom daleko od svoga gola. Posjed lopte je bio na strani domaćina, ali su gosti početkom drugog poluvremena prospustili dvije odlične prilike.
Tek ulaskom Ediba Jukića Bosna je stegla obruč oko gola Mladosti. Nakon nekoliko odličnih kombinacija fudbalera Bosne izostajao je šut na gol, a igrači Mladosti su znalački iznosili lopte ispred svoga gola, te u nekoliko navrata lijepim kontranpadima zabrinuli domaće navijače.
Dvadesetak minuta prije kraja utakmice, kada se već počela osjećati nervoza na terenu i tribinama, Edin Kitić pogađa za 1:0. Odlični defanzivci Mladosti su neobjašinjivo “devetku” Bosne ostavili samoga na vrhu peterca nakon prekida, a odličan centaršut Kitić volej udarcem rutinski posprema u mrežu Mladosti.
Pred kraj utakmice nakon odličnog prodora Jukića po desnoj strani, fudbaleri Bosne odlično kombinuju ispred šesnaesterca protivnika, lopta dolazi na lijevu stranu do mladog Anela Alibašića, koji nakon jednog driblinga šutira vrhom kopačke, a lopta se od stativu odbija u gol za vodstvo Bosne 2:0.
Kalesijci su na kraju mogli i do ubjedljivije pobjede, ali nakon gužve ispred gola Mladosti lopta dolazi do kapitena Tabalovića koji nije uspio ubaciti loptu u prazan gol.

FK Bosna Kalesija  – NK Mladost Malešić 2:0 (Kitić, Alibašić)

FK Bosna Kalesija je ovom pobjedom došla u sredinu tabele, a igre koje pružaju Kalesijci u ovom proljetnom dijelu prvenstva najavljuju borbu za pozicije u vrhu tabele, i možda najbolji plasman kluba u proteklih nekoliko sezona.
U narednom kolu Bosna ponovo igra na domaćem terenu, ovoga puta protiv Dinama iz D. Mahale.

— Tojšićka Sloga je u ovom kolu slavila u derbiju kola protiv Bosne iz Mionice rezultatom 1:0 (POGLEDAJTE IZVJEŠTAJ)