Kalesijci u drugom poluvremenu slomili otpor Brčaka: Bosna – Dizdaruša 3:1 (foto&video)

326
0
SHARE

U okviru 18. kola Druge lige FBiH “Sjever” na Gradskom stadionu u Kalesiji gostovala je ekipa Dizdaruše iz Brčkog.
Gosti su u Kalesiju doputovali sa bijelom zastavicom, ali su iz prvog napada postigli i gol te ovu utakmicu , barem rezultatski, učinili veoma zanimljivom.
Bosna je u drugom poluvremenu postigla tri gola, te slavila i više nego zasluženu pobjedu 3:1.

bosna dizdarusa  10
Semir Mujanović i Armin Atlagić

FK Bosna Kalesija – FK Dizdaruša Brčko 3:1
(Memišević, Šljivić, Beširević/ Kevrić)

FK Bosna Kalesija
Bukvar, Atlagić, Imamović, Poljaković, Memišević (Suljkanović), Šljivić, Mujanović, Fazlić, Jahić (Beširević), Majdančić i Omerović
Trener: Ibro Mahmutović

FK Dizdaruša Brčko
Medić, Tirić (Đukanović), Tursunović, Livadić, Avdić, Ibrahimović (Huremović), Livadić, Preljević (Golubović), Kevrić, Musić i Mehić
Trener: Mirsad Kevrić

Pogledajte golove sa utakmice

Nakon osvojenog boda na “vrućem” gostovanju u Tojšićima, fudbaleri kalesijske Bosne su bili pod imperativom pobjede protiv ekipe Dizdaruše iz Brčkog.
Trener Mahmutović zbog tri žuta kartona nije mogao računati na kapitena Tabalovića,a nedostajao je i Lolić na sredini terena.

Dizdaruša je u Kalesiju doputovala u oslabljenom sastavu, bez najboljeg igrača i strijelca ekipe, dok se na klupi za rezerve našla samo tri igrača.
Ipak, igrala se 4. minuta kada Dizdaruša prvi put prelazi na polovinu Bosne, te iz prve prilike postižu gol.
Mujanović je predao loptu na protivničkoj polovini, uslijedila je dubinska lopta kroz sredinu terena, a gosti odlično trče kontru, a nakon smušenosti u odbrani domaćina postižu i gol. Iako je Poljaković, koji je u ovoj utakmici nosio kapitensku traku, pokušao postaviti ofsajd zamku, mladi stoper Imamović to nije pratio, što su gosti znali iskoristiti. Strijelac je bio kapiten gostiju, Jasmin Kevrić.

U 10. minuti utakmice najbolju šansu za domaćina je propustio Samir Memišević, koji iz odlične prilike pogađa spoljni dio stative.
U 35. minuti gosti su propustili odličnu priliku da u potpunosti zagorčaju život igrača Bosne, ali je golman Muamer Bukvar pokazao da je u odličnoj formi, i po ko zna koji put u tri utakmice proljetnog dijela prvenstva spašava gol Bosne.
Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1 za goste iz Brčkog.

U drugom poluvremenu Bosna je bacila sve karte na napad.
Simbada Jahića, čiji je nastup bio i upitan za ovu utakmicu, zamjenio je Senad Beširević koji je zauzeo poziciju mladog Armina Atlagića na lijevoj strani, dok je Atlagić prešao na poziciju zadnjeg veznog.
Semir Mujanović je na taj način dobio dosta prostora na sredini terena, jer je mladi Atlagić i u ovoj utakmici bio vema raspoložen.

Prvu priliku već u 46. minuti propušta Sadžid Fazlić, koji iz izgledne prilike šutira preko gola.
Uslijedili su siloviti napadi na gol Dizdaruše, a u nekoliko navrata dobrim intervencijama gol je spašavao golman Almir Medić.
U 58. minuti utakmice Bosna je u jednom napadu kreirala nekoliko izrazitih prilika za postizanje gola (POGLEDAJTE VIDEO), gosti nisu uspijevali izbaciti loptu dalje od vrha šesnaesterca, a nakon odlične kombinacije Memišević postiže prelijep gol na asistenciju Mujanovića.

Bosna je nastavila sa napadima, a gosti jednostavno nisu uspijevali doći do polovine terena. U nekoliko navrata igrači Bosne su pokazali sebičnost, te su u nekoliko situcija šutirali na gol Medića, iako su imali suigrače u boljoj situaciji za postizanje gola.

Strijelci drugog i trećeg gola, Šljivić i Beširević

U 68. minuti Šljivić bježi odbrani Didzaruše, korsti dobro proigravanje Mujanovića i postiže gol za 2:1.

Do kraja utakmice je viđena prava uspavanka. Bosna je nakon vodstva igrala dosta opreznije, dok gosti jendostavno nisu imali snage da naprave bilo šta ozbiljnije na polovini protivnika.
Ipak, u posljednjim trenucima utakmice Beširević postiže gol za konačan rezultat 3:1.

— Bosna je nakon 18. kola na jedanaestoj poziciji sa 22 osovojena boda.
Bodovna razlika između ekipe od pozicije šest do pozicije dvanaest je minimalna. Ekipa Radnika iz Lipnice je sedmoplasirana sa samo jednim bodom više u odnosu na ekipu iz Kalesije.