(Ne)pravda na blatnjavim livadama: Kako jednog tinejdžera ubjediti da se nastavi baviti...

(Ne)pravda na blatnjavim livadama: Kako jednog tinejdžera ubjediti da se nastavi baviti sportom? Kako ga ubjediti da uopšte ostane u ovoj zemlji!?

0
SHARE

U nedjelju (1.juna) odigrano je posljednje kolo Treće lige TK “Istok”.
Liga broji samo sedam klubova, a čak četiri kluba su sa područja općine Kalesija; Memići, Bijeljevac Miljanovci, Spreča D.Rainci i Krušik G.Vukovije.

fk memiciNajveći favorit za ulazak u veći rang, FK Bambi Tuzla, je tokom cijele sezone držao prvu poziciju, ali u zadnjem kolu Krušik je pobjedom kod komšija u Donjim Raincima preskočio Memiće i Bambi te izborio plasman u Drugu ligu TK.

Čak tri ekipe su u zadnjem kolu mogle izboriti plasman u veći rang. Derbi sezone se igrao u Tuzli gdje je Bambi dočekao drugoplasiranu ekipu Memića, dok je trećeplasirani Krušik gostovao u D.Raincima.
Bambi i Memići bi sa pobjedama osigurali Drugu ligu, dok bi u slučaju neriješenog rezultata šansu imao Krušik, koji bi u tom slučaju sa pobjeodm u Raincima preskočio obje ekipe i zasjeo na prvu poziciju.

Iako su sve utakmice posljednjeg kola trebale početi u istom terminu, utakmica u Donjim Raincima je kasnila.
Nakon što su Bambi i Memići odigrali bez golova 0:0, što je ekipi iz Memića, u slučaju da Spreča ne bude poražena na domaćem terenu od Krušika, garanotvalo plasman u Drugu ligu.
U trenutku kad se završila utakmica u Tuzli, u Raincima je tek počelo drugo poluvrijeme, a rezultat je glasio 1:0 za domaću ekipu.
Igrala se rana faza drugog poluvremena kada su u Raincima saznali za rezultat iz Tuzle. Preokret na utakmici i pobjeda Krušika je značio plasman ekipe iz G.Vukovija u veći rang.
Pogađate. To se i desilo!
Do kraja utakmice Krušik je okrenuo rezultat na 1:2 i sa tri boda preskočio Bambi i Memiće.

Detalj sa utakmice Memići - Krušik 2:1
Detalj sa utakmice Memići – Krušik 2:1

“Protiv ekipe Bambija u Tuzli smo doslovno osakaćeni. Sudijska (ne)pravda nas ipak nije koštala poraza, ali osam žutih i jedan crveni karton dovoljno govore. Ipak, bod u Tuzli nam je garantovao Drugu ligu.
Prava nepravda nas očekivala tek nakon završetka utakmice. Nazvali smo momka koji je pratio utakmicu u Raincima, i bili smo šokirani kada nam je rekao da je na toj utakmici tek prije 10-tak minuta počelo drugo poluvrijeme. Rezultat je glasio 1:0 za domaću ekipu, a sa tim rezultatom, pa čak i da Krušik izjednači, mi bi bili prvaci i od sledeće sezone članovi Druge lige. Nadali smo se da će ipak sport pobjediti i da će Spreča odigrati koretno do kraja, ali to se nije desilo” – govori za NKP.ba Asmir Alić, igrač-trener FK Memići.

FK Memići će se žaliti NS Tuzlanskog kantona.

“Igrači su razočarani. Momci dolaze na treninge tokom cijele sezone, treniramo u blatu i bez ikakve naknade osim lične sadisfakcije kao sportisti. Može li neko jednog tinejdžera nakon ovoga ubjediti da se nastavi baviti sportom? Može li ga neko ubjediti da ima nade za sport u ovoj zemlji? Može li ga neko ubjediti da uopšte ostane u ovoj zemlji!?
Žalit ćemo se NS Tuzlanskog kantona. Nažalost, ne smatramo da ćemo nešto postići. Ipak ćemo pokušati.
Kao sportisti i kao ljudi” – poručio je na kraju razgovora za NKP.ba Asmir Alić.

Godinama bh. fudbal gmiže u blatu, a iz sezone u sezonu tonemo sve dublje.