PODIJELI

Utakmicama 15.kola završen je jesenji dio sezone u Drugoj nogometnoj ligi FBiH „Sjever“.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su u posljednjem prvenstvenom nastupu u ovoj godini savladali Lokomotivu iz Miričine sa 1:0. Bosna je do pobjede došla iz kaznenog udarca u posljednjeoj minutu prvog poluvremena. Iako su u nastavku susreta gosti igrali sa devet igrača kalesijski fudaleri za 45 minuta nisu uspjeli postići više niti jedan pogodak.

Mladost iz Kikača je poražena na gostovanju kod Odžaka sa 3:2.

16Slaven Živinice1510146:45-393

Radnički iz Lukavca je jesenji prvak „Sjevera“ sa devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Seonu.

Slaven iz Živinica se nije uspio oporaviti nakon ispadanja iz Prve lige FBiH i trenutno je najveći kandidat da se naredne godine „spusti“ za još jednu stepenicu niže, u Prvu ligu TK. U opasnoj zoni je čak osam klubova koji se nalaze od osmog do petnaestog mjesta, a među kojima je razlika samo sedam bodova.

Mladost iz Kikača je prvi dio sezone završila na osmoj poziciji sa 22 boda. Klub iz Kikača je u dosadašnjem dijelu prvenstva upisao sedam pobjeda, jedan remi i sedam poraza. S obzirom da je ovo za Mladost prva sezona u ovom rangu takmičenja u klubu iz Kikača mogu biti zadovoljni postignutim rezultatom tokom jesenjeg dijela prvenstva. Mladost je postigla 32 i primila 24 gola.

Bosna iz Kalesije će nastavak sezone dočekati sa dvanaeste pozicije i 17 osvojenih bodova. Kalesijski drugoligaš se u ovom dijelu sezone pokazao kao ekspert za neriješene rezultate. Čak u pet utakmica, najviše u ligi, Bosna je remizirala. Slavili su četiri pobjede i upisali šest poraza. Odbrana Bosne je primila 27 golova, dok su napadači 22 puta zatresli protivničke mreže.

Prvenstvo u Drugoj ligi FBiH “Sjever” se nastavlja sredinom marta 2022.godine.