Sloga završila put u Kupu TK: Tojšićani poraženi u Mramoru 2:1 (FOTO)

319
0
SHARE

NK “Mramor” je u četvrtfinalnoj utakmici Kupa TK pobijedio ekipu FK ” Sloga ” Tojšići sa 2:1. U veoma zanimljvoj predstavi, obje ekipe su pokazale kvalitet.
Sloga je svakako mogla više, ali nakon što su propustili nekoliko sjajnih prilika, boljem se nisu mogli nadati.

MRAMOR SLOGA 5Iako je ekipa Mramora na samom otvaranju utakmice držala loptu u svom posjedu, Tojšićani su odlično otvorili susret.
Nakon jedne precizne lopte koju je uputio Maid Šmigalović sa svoje polovine, Mustafić je imao priliku da dovede Slogu u vodstvo, ali je oklijevao i loše šutirao pravo u ruke golmana Alića.

Sloga je polako preuzimala inicijativu, kada je vezni red Sloge još jednom sjajno uposlio Mustafića koji se našao sam ispred golmana Mramora.Mladi napač Sloge je šutirao sa desetak metara, ali je golman Alić ponovo dobro intervenisao.
Sloga je u nastavku imala još nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspijevali postići pogodak.Sudijska trojka je dosudila nekoliko sumnjivih situacija u korist Mramora, što je stvaralo dodatne probleme drugoplasiranoj ekipi 2.Lige Federacije Sjever.
U nizu sumnjivih prekršaja u blizini 16-erca Sloge, dosuđen je jedan pred sam kraj prvog poluvremena. Nakon ubacivanja sa lijeve strane, domaći glavom postižu pogodak i dolaze u vodstvo od 1:0.To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta u ekipi Sloge je izašao Edis Zulić , a ušao je Adil Imamović.
Na samom početku drugog poluvremena, nakon loše izvedenog kornera Maida Šmigalovića, igrači Mramora su krenuli u kontra napad. Loša reakcija mladog Bukvara, kao i cijele odbrane Sloge, omogućila je jednom igraču Mramora da neometano sa pet metara glavom postigne pogodak za 2:0.

Nakon primljenog pogotka Sloga baca sve karte u napad. U igru ulaze Said Šmigalović i Eldar Mumić, što domaćima otvara puno prostora za kontra napade.Mramor je uspio napraviti par dobrih prilika, ali je golman Hodžić nekoliko puta sjajno intervenisao.
Semir Zulić je ipak uspio vratiti nadu ekipi Sloge kada je , nakon jednog odličnog prodora, prešao četiri igrača i rutinski pogodio za 2:1. Tako je ponajbolji igrač Sloge u ovom susretu uz imenjaka Semira Mujanovića , krunisao sjajnu partiju.

Do kraja susreta, Sloga nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Mramoru,te je ostalo 2:1.
Tojšićani mogu žaliti za propuštenim prlikama,dok igrači Mramora u polufinalnoj utakmici Kupa TK , na svom stadionu dočekuju ekipu FK ” Sloboda” Tuzla.

NK Mramor – FK Sloga Tojšići 2:1