PODIJELI

Utakmicama 16.kola, proteklog vikenda nastavljeno je takmičenje u Drugoj nogometnoj ligi FBiH „Sjever“. Fudbaleri Sloge iz Tojšića su na domaćem terenu podijelili bodove sa Dinamom iz Donje Mahale. Susret je završen bez golova 0:0.

Kalesijska Bosna je na startu proljetnog dijela prvenstva poražena na gostovanju kod Seone sa 2:1.

Iz Bosne navode da su oštećeni na gostovanju u Seoni.

„Nakon što je Bosna golom Mujkića izjednačila na 1:1, na scenu stupa drugi pomoćni Sejdić koji asistira penal glavnom sudiji, koji je bio na 5 metara od lica događaja, zbog navodnog igranja rukom u našem šesnaestercu, što je ovaj i uvažio. Sejdić je to “odlično” vidio sa udaljenosti 30 metara. Ponovo poraz od Seone pred sami kraj susreta, ponovo iz jedanaesterca. Dva igrača su morali ranije napustit igru zbog povreda, zbog startova domaćeg igrača br. 2 koji je utakmicu završio bez žutog kartona“, navode iz kalesijskog drugoligaša.

Zamjerke na suđenje u ovom kolu imala je i Budućnost iz Banovića, koja se sa gostovanja u Malešiću vratila sa jednim bodom. Budućnost je povela golom Trumića, početkom drugog poluvremena. Međutim,  u nastavku utakmice, kako navode iz Budućnosti, sudac Mehanoviće iz Tuzle je dosudio nepostojeći prekršaj na ivici kaznenog prostora iz kojeg je domaćin stigao do izjednačenja. Iz banovićkog drugoligaša dalje navode da je sudac Mehanović u prvom poluvremenu dodijelio pet žutih i jedan crveni karton za Budućnost, dok je s klupe udaljio službenog predstavnika kluba iz Banovića.

Gostujuće pobjede u 16.kolu su ostavarili Gradina iz Srebrenika i Radnički iz Lukavca, dok su kod kuće slavili Ingram, Mramor i Priluk.

Rezultati 16.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Sloga Tojšići Dinamo Donja Mahala 0 : 0
Ingram Duboki Potok Bosna Mionica 4 : 3
Mladost Malešići Budućnost Banovići 1 : 1
Lokomotiva Miričina Gradina Srebrenik 0 : 1
Seona Bosna Kalesija 2 : 1
Prokosovići Radnički Lukavac 0 : 1
Mramor Svatovac Poljice 2 : 1
Priluk Dizdaruša Brčko 1 : 0