Veliki korak ka plasmanu na Evropsko prventsvo: Zmajevi slavili u Finskoj

350
0
SHARE

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je gostujuću pobjedu protiv Finske rezultatom 26:30, u okviru 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Na početku meča posebno su raspoloženi Nikola Prce koji je za sedam minuta postigao tri gola i Benjamin Burić sa nekoliko odbrana, pa smo u tom periodu vodili sa 3:4.

Igralo se uglavnom gol za gol, da bi Zmajevi golom Tomislava Nuića u 14. minuti poveli sa 5:7. Nastavili smo u dobrom ritmu, a golovima Panića i Haseljića poveli smo sa 7:12 u 20. minuti.

Ipak, uslijedila je kriza u našoj igri, domaći su zaigrali dobru odbranu i stigli su na samo gol zaostatka. Čak su i imali napad za poravnanje, ali nakon što smo se odbranili Senjamin Burić je u posljednjim sekundama pogodoio za vodstvo 13:15 nakon prvog dijela igre.

Drugo poluvrijeme smo otvorili furiozno i praktično za nekoliko minuta stekli smo veliku prednost. Na krilima sjajnog Prcea i golmana Burića u 36. minuti vodili smo sa 14:21. Ni to nije bilo dovoljno da uđemo u mirnu završnicu jer su Finici u 44. minuti smanjili na 20:22 i neočekivano smo zakomplikovali situaciju.

U 52. minuti golom Taminena Finska je smanjila na samo 24:25 i uslijedila je prava drama. Ipak, zbili smo redove i pet minuta prije kraja desetim golom Prcea poveli smo sa 24:27. Na kraju smo mirno priveli susret kraju i ostvarili smo očekivanu pobjedu rezultatom 26:30.

Benjamin Burić je upisao 14 odbrana, a epitet igrača utakmice ponio je Nikola Prce sa čak 10 golova. U našem timu sedam je dodao Marko Panić, a pet Senjamin Burić. Gralund je u Finskoj postigao pet golova, a po četiri Martin i Taminen.

Već u nedjelju (14.aprila) Zmajevi igraju novu utakmicu sa Finskom, a meč se igra u tuzlanskom Mejdanu sa početkom u 17 sati.