PODIJELI

Corinthians je novi prvak svijeta. Prvak Južne Amerike je u današnjem klupskom finalu za prvaka planete u Japanu iznenadio prvaka Evrope, londonski Chelsea i slavio sa 1:0. Snove plavcima da dođu do naslove srušio je Paolo Guerrero golom u 69.minuti za veliko slavlje Brazilaca.
Guerrero je bivši igrač Bayerna iz Munchena, ekipe koju je Chelsea ove godine uz dosta sreće savladao u finalu europske Lige Prvaka.

Iako je Chelsea bio nešto bolji, napadao, nisu mogli da probiju bedem novog šampiona, koji je na kraju zasluženo stigao do trofeja.

Chelsea je u 90.minuti ostao sa 10 igrača, jer je isključen Cahill. Ovaj poraz bi mogao značiti kraj ere Rafe Beniteza na klupi plavaca.

Meksički Monterrey osvojio je treće mjesto na klupskom prvenstvu svijeta.
Meksikanci su u utakmici za treće mjesto savladali afrički Al Ahly sa 2:0. Iako je Al Ahly bio bolji rival tokom cijelog meča nisu uspjeli to da krunišu, dok su Maksikanci iskoristili sve šanse.
U 3. minuti Monterrey je poveo golom Corone, a kada je Delgado u 66.minuti pogodio bilo je jasno ko će biti pobjednik.