VIDEO/ Golman tojšićke Sloge udario glavnog sudiju, utakmica prekinuta: Umjesto najavljenog ulaska...

VIDEO/ Golman tojšićke Sloge udario glavnog sudiju, utakmica prekinuta: Umjesto najavljenog ulaska u veći rang, Tojšićani u finišu sezone strahuju od ispadanja

923
0
SHARE
Edin Hadžić na golu ekipe SLoge (foto: arhiv NKP.BA)

U okviru 26. kola Druge lige FBiH “Sjever” tojšićka Sloga je gostovala u Srebreniku kod ekiipe Gradine.
Utakmica je pekinuta 54. minuti, pri rezultatu 0:0, nakon što je golman Sloge udario glavnog sudiju. Utakmica je registrovana pobjedom domaćina rezultatom 3:0.

Podsjećamo, Sloga je u očajnoj seriji, iako su tokom zimske pauze najavili čak i ulazak u veći rang takmičenja. Nakon to je uprava kluba pokrenula projekat “Budi Sloga”, samo deset utakmica kasnije Sloga je u stuaciji da je projekat “Spasi Slogu” jedni adekvatan naziv.

“Budi Sloga”: Dio priprema za proljetni dio sezone Sloga odradila i u Mađarskoj

Tako je Sloga u 11 utakmica poljetnog dijela sezone osvojila samo 9 bodova, te su najlošija ekipa u nastavku sezone. ne računajući dvije ekipe koje su već “spakovale kofere”.

Fudbaleri Sloge su čuvali “nulu” u Srebreniku, a onda je glavni arbitar utakmice, Nurić, dosudio diskutabilan penal za domaćina.
Izvođač penala je bio Adnan Likić, ali je njegov udarac odbranio golman Edin Hadžić. Nakon odbrane golmana, glavni arbitar je zatražio da se penal ponovo izvede.
Nakon toga je golman Hadžić dotrčao do glavnog arbitra i udario ga, nakon čega je Nurić završio na travnjaku. U pomoć je pristigao jedan pomoćni sudija, te su “pobjegli” prema delegatu, nakon čega je utakmica i prekinuta.

• ”Organizacija utakmice dobra. Utakmica organizirana prema Pravilima i Propozicijama takmičeenja. Održan organizaciski sastanak sa svim potrebitim licima. U 54 minuti nakon što je glavni sudac ponovio izvođenje kazenog udarca za domaćina, golman gostiju dotrčao je do suca i otvorenim šakama udario suca u predjelu prsa. Sudac je pao.Nakon što je ustao došao je do delegata te izjavio da nije spreman nastaviti utakmicu.Više u izvješću delegata”, napisao je delegat Anto Kobaš u svom izvještaju, prenosi portal Sportske.ba.

Interesantno je pomenuti da je ovo drugi put u ovoj sezoni da iz ekipe Sloge napadaju službena lica.
U posljednjoj utakmici jesenjeg djela sezone, koja se igrala u Tojšićima, jedan od članova stručnog štaba je udario službeno lice. Utakmica je prekinuta, i registrovana pobjedom Priluka rezultatom 0:3.

Sloga u narednom kolu dočekuje već otpisanu ekipu Hajduka iz Orašja, i sve osim pobjede Tojšićana bi bilo veliko iznenđanje, ali bi i gurnulo Slogu među ekipe koje se žestoko bore za opstanak u ligi.