VIDEO/ Muharem Ćivić ponovo strijelac protiv Sarajeva: Ahmetović i dalje na vrhu...

VIDEO/ Muharem Ćivić ponovo strijelac protiv Sarajeva: Ahmetović i dalje na vrhu tabele

435
0
SHARE

Prvu ozbiljniju priliku na meču vidjeli smo u osmoj minuti kada je Tatar šutirao pored gola Bobića. Isti igrač je bio u centru pažnje i četiri minute kasnije. Tatar je izašao sam ispred Bobića i dobro šutirao, ali je golman Veleža još bolje reagovao.

Ipak, u 13. minuti Sarajevo je povelo sa 1:0. Ahmetović je odlično prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje se najbolje Velkoski koji bez velikih problema pogađa za vodstvo bordo tima.

Bordo tim zaprijetio je ponovo u 29. minuti preko Tatara kojem je lopta prešla preko noge i pogodila prečku. Tri minute kasnije velika prilika za Ahmetovića. Napadač Sarajeva bio je sam ispred Bobića, ali je šutirao pored gola.

U 41. minuti nova velika prilika za goste. U centru pažnje ponovo je bio Tatar koji je snažno šutirao, ali je prečka ponovo spasila Rođene. Početkom drugog dijela Velež je zaigrao mnogo bolje i imao dvije sjajne šanse.

Prvo je u 47. minuti zaprijetio Fajić koji je šutirao pored gola, a onda je samo dvije minute kasnije u šansi je bio i Brandao koji je šutirao, ali nevjerovatnom intervencijom gol Sarajeva spasio je Dušan Hodžić koji glavom spašava mrežu svog tima.

Sarajevo je desetak minuta kasnije udvostručilo prednost. Rahmanović je izborio penal, a siguran s bijele tačke bio je Tatar koji je pogodio za 0:2.

Međutim, Velež je u 62. minuti smanjio na 1:2. Sam ispred Džafića izašao je Ćivić koji je uspio zatresti mrežu bordo tima za veliko slavlje na stadionu “Rođeni”.

Podsjećamo da je stariji brat reprezentativca BiH, Eldara Ćivića, i prošle sezone pogodio prtiv Sarajeva, kada je nastupao u dresu Slobode.

Rođeni su sedam minuta kasnije mogli do poravnanja. Na odbijenu loptu natrčao je Cvijanović, ali je Dupovac s gol linije uspio da spasi mrežu svog tima, te je ostalo 1:2.

Cvijanović je pokušao i u 78. minuti kada je glavom šutirao sa nekih desetak metara, ali je Džafić bio siguran. Sarajevo je već u narednoj akciji moglo kazniti Velež za promašaje. U sjajnom prilici bio je Rahmanović koji je uspio da šutira sa nekih pet metara, no Ferreyra je izblokirao njegov udarac što je olakšalo posao Bobiću.

Sarajevo je u finišu meča zaprijetilo nekoliko puta iz kontri, ali se rezultat nije mijenjao. U 88. minuti Šabanović je na samom rubu kaznenog prostora srušio Fajića, a sudija mu je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton. Domaći su žestoko protestovali, tražili su penal ali sudija nije promijenio odluku. Iz slobodnog udarca pokušao je Brandao, ali nije uspio postići gol.

Velež je napadao do kraja meča, ali je rezultat ostao 1:2 za Sarajevo.