PODIJELI

Čelik je u 22. kolu Premijer lige na Bilinom polju savladao GOŠK rezultatom 3:1.

Terensku inicijativu u prvom poluvremenu Zeničani su krunusali u 22. minuti pogotkom Harisa Dilavera.

Bitnu ulogu kod gola Čelika imao je Dušan Hodžić, koji je odlično istrčao kontru i dao dobar pas za strijelca Dilavera, koji je bio neumoljiv za 1:0.

Pitanje pojednika riješeno je za samo 60 sekundi. Kapiten crno-crvenih Anel Dedić je u 60. minuti povisio na 2:0, a već u narednom napadu isti igrač se odlično snašao u gužvi za 3:0.

Igralo se otvoreno do kraja meča, a iz takve igre gosti su u 73. minuti preko rezerviste Mujkića samo ublažili poraz za konačnih 3:1. Čelik je tako vrlo blizu konačnog cilja i opstanku u ligi, dok se Gabeljani nalaze u vrlo teškoj situaciji i teško će se spasiti ispadanja.

Čelik – GOŠK (Dilaver 23’, Dedić 60’, 61’ / Mujkić 73’)

Podsjećamo, nakon što je u prvom dijelu sezone 2018/19 nastupao u dresu kalesijske Bosne, u drugoj ligi FBiH, odlične igre i golovi su ga preporučili premijerligašima.
U prošlom kolu je debitovao u dresu ekipe GOŠK Gabela u remiju bez golova protiv tuzlanske Slobode.
U drugom nastupu, u kojem je također dobio šansu sa klupe, Mujkić je upisao i prvi gol.

Mladi Kalesijac Safet Mujkić bi do kraja sezone mogao dobijati i više šanse za igru, a već u narednom kolu možda početi utakmicu u startnih 11.