
Ponedjeljak (17. august 2015.) je zvanično prvi radni dan za uposlenike MSŠ Kalesija.
Umjesto lijepe atmosfere na početku nove školske godine, školsko osoblje je dočekalo neprijatno iznenađenje.
Naime, kako smo i pisali proteklog vikenda, u MSŠ Kalesija je isključena voda zbog neplaćenih računa od strane Ministarstva finansija, iako je menadžment škole izvršio sve obaveze prema ministarstvu.

Pored neprijatnog iznenađenja za sve profesore i nastavnike, isključenje vode je prouzrokovalo velike probleme radnicima koji rade na uređivanju svlačionica u fiskulturnoj sali.
Radnici su zajedno sa osobljem škole donosili vodu u kantama kako bi radovi bili završeni do septembra, odnosno do početka školske nastave za kalesijske osnovce i srednjoškolce koji koriste ovu fiskulturnu salu.
Sanitarna inspekcija može zabraniti rad škole: Sutra sastanak sa direktorom JP Vodovod i kanalizacija
Dvije sedmice do početka školske godine nisu ispunjeni uslovi za početak školske nastave.
Profesori i nastavnici su sa svojim aktivnostima počeli već danas (ponedjeljak, 17.august), ali nemaju uslove potrebne za rad.
U MSŠ Kalesija će narednih dana boraviti desetine profesora i nastavnika, a pošto škola zbog isključenja vode ne raspolaže mokrim čvorom, sanitarna inspekcija može zabraniti rad.
“Škola je danas i zvanično počela sa radom, ali nemamo elemntarnih uslova za rad. Sanitarna inspekcija zbog nedostatka vode može zabraniti rad škole, što može imati velike posljedice. Naše obaveze smo ispunili, i čekamo odgovor iz Ministarstva. Za sutra smo dogovrili sastanak sa direktorom JP Vodovod i Kanalizacija Kalesija, te ćemo pokušati pronaći neko rješenje da omogućimo normalne uslove za rad u školi” – rekao je za Mersad Hasanović, direktor MSŠ Kalesija.
Duboko u 21. vijeku u naše škole vodu donosimo u kantama.
Smiješno, ali prije svega ŽALOSNO I SRAMOTNO.
.
(NKP.ba)




















