U organizaciji udruženja “ŽENO, MAJKO, SESTRO…”, u povodu oblježavanja “Dana narcisa”, u Kalesiji je 18.marta održano edkatvno predavanje za žene na temu “Prevencija karcinoma dojke”.
- VEZANA VIJEST
– Foto&Video: “Dan narc.isa” u Kalesiji, u organizaciji udruženja “Ženo, majko, sestro”, okupio veliki broj žena (18.03.2017.)

Ovo Uduženje je narednim danma nastavilo sa aktivnostima u povodu obiilježavanja “Dana narcisa”, koji simbolično upozorava na karcinom dojke.
Pojavila se i informacija da je POLO GRUPACIJA iz Kalesije pokrenula aktivnosti za nabavku mamografa u kalesijski Dom zdravlja, koji bi pomogao ranijem otkvanju, odnosno sprečavanju, raka dojke.
Članice udruženja “ŽENO, MAJKO, SESTO…” će u četvrtak (30.marta) od 09.oo do 13.oo sati, organzovati podjelu narcisa, sa željom da građanima ukaž na postojanje bolesti karcinoma dojke.
Članice će dijeliti i brošure sa edukativnim sadržajem, odnosno kako prepoznati prve simptome, kako preventivno djelovati, i kako liječiti karcinom dojke.
(NKP.ba)












