Pijan udario pješaka i pobjegao: Senad Huremović je 2013.godine izazvao saobraćajnu...

Pijan udario pješaka i pobjegao: Senad Huremović je 2013.godine izazvao saobraćajnu nezgodu kod Kalesije kada su poginula braća Zulić

1309
0
SHARE

Tuzlanska policija privela je sinoć S. H. (55) iz naselja Kolimeri, nakon što je pijan upravljajući Porscheom udario pješakinju i pobjegao sa mjesta nesreće.

Porsche je udario pješakinju oko 20,10 sati u Ulici Hajrudina Mešića, nakon čega se udaljio u pravcu Požarnice.

Policijska patrola PS Istok je u naselju Kolimeri u naselju Kolimeri uočila oštećeni automobil, a alkotestiranjem je utvrđeno da S. H. ima čak 2,08 promila alkohola u krvi. On je lišen slobode i priveden u službene policijske prostorije.

Pješakinja V. M. (21) iz Tuzle nakon ukazane medicinske pomoći u UKC Tuzla puštena je na kućno liječenje.

Kako je iz MUP-a TK potvrđeno za Bportal.ba, vozač koji je lišen slobode je tuzlanski advokat Senad Huremović, koji je 2013. godine prouzrokovao saobraćajnu nesreću u Memićima kod Kalesije, u kojoj su poginula braća Jasmin i Nermin Zulić iz kalesijskog naselja Palavre.

U toj nesreći bio je povrijeđen i sam Huremović, kao i njegov osmogodišnji sin.

Kako saznajemo, kantonalni tužilac će nakon nove nesreće koju je Huremović skrivio, najvjerovatnije tražiti da mu se odredi jednomjesečni pritvor.

(NKP.ba)