Trg šehida u centru Kalesije je već duže vremena izgubio svoju, slobodno možemo reći, duhovnu dimenziju. Isti je mjesto gdje su se održavali događaji koji nemaju dodirnih tačaka sa simbolikom koji nosi to ime.
Također, Trg šehida je proteklu godinu-dvije potpuno devastiran.
Uništene su klupe za odmor, stradale su kante za smeće kao i “ivičnjaci” koji su štitili prilaz na rekreativno-zabavni dio, na kojem je nekad bilo ocrtano i šahovsko polje.
U tom dijelu su se većinom družila djeca, ali i penzioneri.
Proteklih mjeseci ovaj dio je pretvoren u parking, bez ikakvog reda.
Sve to pred, doslovno, ulaznim vratim Policijske stanice, koja se nalazi svega 20-tak metara dalje.
Vijećnik u Općinskom vijeću Kalesija, Admir Karić (NiP), je uputio vijećničku inicijativu za sanaciju i uređenje Trga šehida, te da se za isto planiraju sredstva u Budžetu Općine Kalesija za 2023.godinu.
Ovu inicijativu je isti vijećnik predlagao i za aktuelnu budžetsku godinu na kraju prošle kalendarske godine.
Nadamo se da će ovoga puta biti sluha za ovim, jer se radi o očiglednoj potrebi, ali uspotavljanju reda u centru Kalesije.
U prilogu pogledajte tekst inicijative vijećnika Admira Karića, kao i par fotografija zabilježenih na Trgu šehida, uz napomenu da situacije često izgleda mnogo haotičnije…







(NKP.ba)
















