Zbog neredovne isplate naknada i kašnjenja u isplati plaća, Samostalni sindikat radnika osnovnog obrazovanja i odgoja TK i Sindikat srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja, nauke i kulture BiH TK, a na osnovu pismenog izjašnjenja članstva, poduzima sindikalne aktivnosti za stupanje u generalni štrajk.

„ Obzirom da se Vlada Tuzlanskog kantona oglušila na zahtjeve sindikata vezano za isplatu zaostalih naknada i kašnjenja u isplati plaća zaposlenicima u ustanovama osnovnog i srednjeg obrazovanja i kulture prema Kolektivnom ugovoru, poduzimaju se ove mjere, navodi se u saopćenju.
Kako je za RTV Slon potvrdio Admir Terzić, predsjednik Sindikata srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja i kulture BiH TK, još uvijek im nisu isplaćene naknade za topli obrok i prevoz za dva mjeseca, a plata decembarska do danas nije uplaćena.
Povezane vijesti: Kraj “zimskog raspusta”: Školsko zvono u srijedu u svim osnovnim i srednjim školama TK-a
(NKP.ba)













