Mladi u Dubravama prikupljaju sredstva za ugrožene u njihovoj kasarni

Mladi u Dubravama prikupljaju sredstva za ugrožene u njihovoj kasarni

528
0
SHARE

dubrave kasarnaUslijed velikih padavina koje su prouzrokovale brojne poplave i klizišta, veliki broj stanovništva je evakuisan i sada su bez krova nad glavom.
Veliki broj tih stanovnika sa područja Tuzlasnkog kantona je evakuisan u Kasarnu Dubrave. Oružane snage su ih smjestili, te obezbjedili hranu i krevete.

Pod pokroviteljstvom lokanog Radija “Dirlija” te Udruženja mladih Dubrave danas su se na više lokaliteta skupljala sredstva za ličnu higijenu, odjeća , obuća, te hrana koja je predata CK Živinice. Skupljalo se pred kasarnom, u poslovnom prostoru u Donjim Dubravama, te u PŠ Gornje Dubrave.

Za oko 100 ljudi, čiji broj nije još uvijek konačan u Dubravskoj kasarni, mladi Dubrava su uspjeli prikupiti mnogobrojna sredstva te ih obezbjediti danas u toku dana.
Velikim odzivom građana napunjeni su magacini lokalne stanice Oružanih snaga BIH, te se sredstva koja još uvijek pristižu upućuju u društvo Crvenog krsta Živinice.


(NKP.ba)