Nasilje na sportskim terenima sve učestalije

Nasilje na sportskim terenima sve učestalije

539
0
SHARE

Zamjenik ministra sigurnosti BiH Mladen Ćavar je kazao da je fenomen nasilja na sportskim terenima, huliganizam je sve više izražen u BiH, što je posljedica trenutnog stanja i individualnih karakteristika raznih počinitelja.
navijanje_huligani_epa_promo_0

Međutim, dodao je, svima nama je cilj da dobijemo sigurno okruženje na sportskim terenima i „da mi u BiH zajedničkim snagama uradimo sve što je u našoj moći kako bismo osigurali da sportski tereni i okruženje sportskih terena vezano za sportske manifestacije bude apsolutno sigurno“.

Ćavar navodi da to zahtijeva aktivnost šire društvene zajednice, multidisciplinaran pristup, da se ne shvata da je to samo na represivnim organima, i da se „tu trebaju uključiti i druge stručne službe“.

– Mi iz Ministarstva sigurnosti BiH želimo da budemo partner svima njima u BiH kako bismo obavili taj posao. Ovdje će danas biti govora kako to rade Španija, Portugal i ostale evropske zemlje i na koji način su oni uspjeli da sportske manifestacije očiste od huligana u svojim zemljama – kazao je Ćavar.

(NKP.ba)