Rukometni reprezentativci Bosne i Hercegovine danas su u odličnoj atmosferi sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo, letom preko Istanbula, otputovali u Katar gdje će nastupiti na svjetskom prvenstvu.

Nakon priprema u Mostaru i Sarajevu selektor Dragan Marković je u Katar poveo 20 igrača. Kako su istakli, cilj im je napraviti dobar rezultat u prvoj utakmici, a priželjkuju plasman u drugi krug.
U Kataru se prije početka SP-a od 6. do 9. januara igra pripremni turnir na kojem će učestvovati reprezentacije domaćina, BiH i Portugala. Potom od 9. januara naši momci idu na treći, finalni dio priprema za SP, a prvenstvo počinje 15 januara.

BiH je u grupi B sa selekcijama Hrvatske, Makedonije, Austrije, Tunisa i Irana, a prvu utakmicu igraju protiv Irana 16. januara.
(NKP.ba)












