FK Bosna Kalesija i OFK Beograd dogovorili sportsko-poslovnu saradnju: Beograđani u Kalesiji...

FK Bosna Kalesija i OFK Beograd dogovorili sportsko-poslovnu saradnju: Beograđani u Kalesiji traže novog Pelemiša, Pjanića i Ramića

974
0
SHARE

U srijedu (24. juna 2015.) delegacija FK Bosna Kalesija je posjetila OFK Beograd, te je tom prilikom potpisan sporazum o sportsko-poslovnoj suradnji.
Zahvaljujući sportskom prijateljstvu Sulejmana Sinanovića, v.d. predsjednika FK Bosna Kalesija, i Ostoja Ilića, rođenog Bijeljinca koji već 35 godina živi i radi u Beogradu, za delegaciju iz Kalesije je upriličen prijem kod direktora omladinske škole OFK Beograd, Branka Vukašinevića.

ofk beograd fk bosna 01

OFK Beograd proteklih godina mnogo ulaže u omladinski pogon, a čak tri igrača ovoga kluba su na nedavno završenom SP U-21 postali svjetski prvaci sa selekcijom Srbije; Saša Zdjelar, Nemanja Antonov i Milan Gajić.
Pored budućih zvijezda svjetskog fudbala, u OFK Beogradu su samo prije nekoliko godina put do zvijezda trasirali Branislav Ivanović i Aleksandar Kolarov.
U bogatoj povijesti, za  OFK Beograd su nastupale i fudbalske legende kao što su; Dragan Šekularac, SlobodanSantrač, Ilija Petković, Josip Skoblar…

OFK Beograd je dao tri svjetska prvaka (U-21)
OFK Beograd je dao tri svjetska prvaka (U-21)

Branko Vukašinović, koji je i asistent selektora Srbije Radovana Čurčića, je vema srdačno dočekao predstavnike kalesijske Bosne.
Ostoja Ilić je imao samo riječi hvale za Kalesijce, te podsjetio Vukašinovića da je Kalesija “plodno tlo” kada su u pitanju fudbalski talenti, prije svega misleći na Miralema Pjanića, ali i na 16-godišnjeg Miralema Ramića, trenutno člana berlinske Herte,  u čiji kvalitet se uvjerio i sam Ilić.

Upravo je Ramić, koji je svoje prve fudbalske korake napravio kod trenera Sinanovića u FK Bosna, jedan od pokazatelja da u Kalesiji znaju prepoznati talenat kod mladih igrača i usmjeriti ih pravim fudbalskim putem.
Vukašinović se prijestio i bivšeg igrača kalesijske Bosne (nekadašnje Jedinstvo), Kalesijca Gorana Pelemiša, koji je nakon Bosne nastupao i u Srbiji, gdje su ga povrede spriječile da napravi još bolju karijeru.

 

Vukašinović i Sinanović su potpisali sporazum o sportsko-poslovnoj saradnji.

OFK Beograd će po potrebi, a najmanje dva puta godišnje, slati svoje stručnjake koji će igračima mlađih kategorija prikazati savremeni trening na poligonu, te će po potrebi obezbjediti skauta koji će pomagati u sprovođenju plana rada u praksi. Također, biće organizovani seminari i edukacije za sportske stručnjake radi razmjene iskustava, a klubovi će organizovati i međusobna gosotvanja mlađih selekcija radi odigravanja prijateljskih utakmica.
OFK Beograd će pratiti i razvoj talentovanih mladih igrača kalesijske Bosne.

Vukašinović je izrazio zadovoljstvo zbog dolaska Kalesijaca i buduće suradnje, koju će koordinirati Ostoja Ilić, koji radi i kao skaut za OFK Beograd.

Članovi FK Bosna Kalesija 2004/2005
Članovi FK Bosna Kalesija 2004/2005

Delegaciju FK Bosna Kalesija su činili; Sulejman Sinanović, v.d. predsjednik, Muhamed Uščuplić, koordinator omladinskog pogona kluba, i portparol kluba Admir Karić.
Sportski direktor i sekretar kluba, Hasan Ramić i Galib Softić, iako nisu putovali u Beograd, su izrazili zadovoljstvo zbog buduće saradnje ova dva kluba, koja će doprinijeti još boljem radu omladinskog pogona, koji će u narednom periodu zasigurno biti i još brojniji.

— Nakon posjete OFK Beograd, domaćin Ostoja Ilić je za predstavnike kalesijske Bosne upriličio i obilazak stadiona i muzeja Crvene Zvezde i Partizana, ali i posjetu sportskom kompleksu/muzeju Novaka Đokovića.
Na Marakani smo zatekli i Predraga Rajkovića, “zlatna rukavica” nedavno završenog SP U-21, koji se veoma rado fotografisao sa Kalesijcima.

.
(NKP.ba)