Jusufagić donirao dvije garniture dresova za mlade selekcije FK Bosna Kalesija: Nekadašnji...

Jusufagić donirao dvije garniture dresova za mlade selekcije FK Bosna Kalesija: Nekadašnji golmani najvjerniji matičnom klubu

483
0
SHARE

dresovi aachen donacija 4

U petak (26.juna) FK Bosna Kalesija je dobio novu sportsku opremu.
Riječ je o dvije garniture originalnih dresova za mlađe selekcije, u žutoj i crnoj kombinaciji.

Donator dresova za mlađe selekcije je bivši dugogodišnji golman kalesijskog kluba, Juso Jusufagić.
U prostorijama FK Bosna dresove su preuzeli  Sulejman Sinanović, v.d. predsjednik kluba, i Dino Hadžić, trener juniorske ekipe.

Jusufagić je branio boje kalesijskog Jedinstva 60-tih godina prošlog vijeka, nakon čega ga je životni put odveo u Njemačku. I dugo godina nakon igračke karijere Jusufagić nije zaboravio svoj klub, te je protkelih godina u više navrata donirao sportsku opremu za FK Bosna Kalesija, ali za odbojkaški klub, kao i druge sportske kolektive u Kalesiji.
Danas živi u njemačkom Aachenu, a često dolazi u svoj rodni grad.

U Aachenu živi i Ago Vildić, također bivši golman kalesijskog kluba, koji je zajedno sa Jusufagićem u proteklim godinama u više navrata donio sportsku opremu za FK Bosna Kalesija.

Jusufagić i Vildić su najavili da će i dalje biti uz svoj matični klub, te bi u narednom periodu obezbjedili dresove i za seniorsku ekipu, lopte, kao i ostalu sportsku opremu.

Izvršni odbor FK Bosna Kalesija se zahvaljuje Jusi Jusufagiću, kao i ostalim sponzorima i donatorima kluba, koji su u preotklom periodu pokazali dase boje kluba mogu braniti i van zelenog travnjaka.

Zanimljivo je pomenuti da se o klubu nakon završetka karije ponajviše brinu bivši golmani.
Osim Juse Jusufagića i Age Vildića, treba pomenuti i Nevresa Hasanovića, koji svaku posjetu rodnoj Kalesiji iskoristi za druženje sa članovima FK Bosna Kalesija.
Naravno, ne treba zaboravi i druge prijatelje kluba, ali golmani pokazuju da su uvijek ostali vjerni plavo-bijelom dresu.

 

.
(NKP.ba)

POVEZAN SADRŽAJ
FK Bosna Kalesija i OFK Beograd dogovorili sportsko-poslovnu saradnju: Beograđani u Kalesiji traže novog Pelemiša, Pjanića i Ramića