Isticanje nacionalnih zastava ali nerijetko i vjerskih u svatovskim kolonama svojstveno je za države Ex-Yu…

Kolona svatova u Živinicama nakratko je prekinuta nakon što je za sada nepoznata osoba (ili više njih) u crnom automobilu marke Audi, pribrližila se automobilu iz kojeg se viorila zastava Hrvatske, nakon čega je vozač strgnuo zastavu i bacio na ulicu. Video zapis objavljen na društvenim mrežama izazvao je mnogo reakcija i komentara.
Dok su jedni stanovišta da jedna zastava ne može i ne smije smetati drugima, jedan od osuđujućih komentara glasi: “Šta radi zastava nacionlna na vjenjčanju, ko to uspoređuje blagoslov, veselje, stvaranje novih života, zastavom, prkosom inatom, progresom ili izjavom – ovo je Bosna – tj. mentalna grčka.”
(NKP.ba)
















