U Kalesiji izvršena primopredaja deminiranog terena

U Kalesiji izvršena primopredaja deminiranog terena

560
0
SHARE
gornja kalesija deminiran teren
foto: RTVTK.ba

U Općini Kalesija trenutno se nalazi najveće deminersko radilište u Bosni i Hercegovini. Dio deminiranog terena zvanično je na upotrebu predan danas (petak, 11.septembra).

Prva od četiri planirane parcele predviđene za deminiranje u općini Kalesija u ovoj godini, zvanično je danas predana na upotrebu općinskim vlastima.
Riječ je o poljoprivrednoj površini od 4 hiljade i 603 metra kvadratna koja su od mina i minsko-eksplozivnih sredstava očistili članovi Deminerskog tima Orašje B FUCZ.

U toku je demininarnje još jedne parcele, a već sljedeće sedmice bi trebalo početi čišćenje još dvije parcele. Osim deminera iz Orašja, na ovom području djeluju i deminerski timovi iz Tuzle, Sarajeva i Konjica.

.

(NKP.ba)