Ugostiteljska radnja SLATKO ĆOŠE, koja u centru Kalesije radi od 1973.godine, drugu godinu za redom organizuje ručak za učenike/ce generacije u pet osnovnih i srednjoj školi na području ove općine, kao i za njihove razredne starješine i roditelje.
Ovaj divan gest je prošle godine izazvao pozitivne reakcije, pa su u “Slatkom ćošetu” odlučili da ovo preraste u tradicionalno okupljanje na kraju školske godine.
- Zanimljivo, u svih 6 škola su djevojčice učenice generacije u školskoj 2020/2021;
- MSŠ Kalesija – Amila Jusufović
- OŠ Kalesija – Ajla Pezić
- OŠ Vukovije D. – Amela Dukić
- OŠ Tojšići – Alema Avdibašić
- OŠ Rainci G. – Lamija Jakubović
- OŠ Memići – Elma Avdić
Na Facebook stranici SLATKO ĆOŠE KALESIJA su objavili fotografije svih učenica generacije, kao i donatore koji su se javili za ovaj ručak…
(NKP.ba)
















