Danas jače naoblačenje sa zapada će usloviti kišu i pljuskove. Padavine uglavnom u drugoj polovini dana, a u Bosni je moguća i slaba grmljavina.

Prije podne kiša je moguća u Krajini. Više sunčanog vremena i bez padavina na jugu zemlje. Vjetar slab do umjerene jačine zapadnog i jugozapadnog smjera, krajem dana u skretanju na sjever. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 22 i 28 °C, na jugu Hercegovine od 27 do 31 °C.
Temperature zraka izmjerene u 8 sati (°C):
- Bjelašnica 9;
- Sokolac 14;
- Ivan Sedlo 15;
- Kupres i Srebrenica 16;
- Livno 17;
- Jajce, Tuzla i Zenica 18;
- Mostar, Prijedor, Sarajevo, Stolac i Zvornik 19;
- Banja Luka, Bijeljina i Trebinje 20;
- Bugojno, Doboj i Sanski Most 21;
- Gradačac i Neum 22;
- Bihać 23 °C.
Stanje na putevima
U većem dijelu BIH saobraća se nesmetano, uz povoljne vremenske uslove.
Na dionicama gdje se izvode sanacioni radovi obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.
Izdvajamo putne pravce: Doboj-Tuzla, Jajce-Banja Luka, Sarajevo-Trnovo, Kiseljak-Busovača, Bosansko Grahovo-Livno i Rostovo-Novi Travnik. Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja.
MAGISTRALNI PUTEVI:
M-4
Simin Han-Kalesija, zabrana saobraćanja za teretna vozila preko 3,5 tone (u mjestu Babajići).
Tuzla-Šićki Brod, u naselju Drežnik, u toku je sanacija kolovoza saobraća se obilaznicom u neposrednoj blizini mjesta izvođenja radova.
M-5
Kiseljak-Busovača, u toku su sanacioni radovi na mostu, zbog čega je saobraćaj preusmjeren na novoizgrađenu jednosmjernu obilaznicu i odvija se naizmjeničnim propuštanjem vozila.
M-6.1
Bosansko Grahovo-Livno, u toku je sanacija mosta u mjestu Pusto Polje, saobraća se obilaznicom u neposrednoj blizini mjesta izvođenja radova.
M-16
Jajce Banja Luka ( Lučina) zbog klizišta, saobraćaj se odvija usporeno, jednom trakom.
M-16.1
Klašnice-Prnjavor, u mjestu Čardačani, saobraća se usporeno-jednom trakom.
M-16.4
Rostovo-Novi Travnik,zbog sanacionih radova saobraća se jednom trakom, naizmjenično.
M-17
Doboj-Šešlije zbog izlaska građevinskih mašina i vozila angažovanih na izgradnji autoputa do kraja godine dolazi do povremenih kraćih obustava saobraćaja (do 15 minuta) radnim danima i subotom od 07 do 17 sati, a nedjeljom od 07 do 13 sati.
M-18
Sarajevo-Trnovo-zbog sanacionih radova saobraćaj se kod brane Bogatići odvija jednom trakom – naizmjenično.
Tuzla-Ugljevik -u mjestu Seljublje zabrana saobraćanja za teretna vozila preko 3,5 tone.
Brod na Drini-Šćepan Polje-zabrana za teretna vozila iznad 12 tona.
REGIONALNI PUTEVI
R-408 Dubovsko-Kulen Vakuf, u toku su sanacioni radovi, usporeno saobraćanje (jednom trakom).
R-445 Semizovac-Ilijaš (dionica od pružnog prelaza do autobuskog stajališta) zbog izvođenja sanacionih radova saobraća se usporeno (jednom trakom).
R-456 Šibošnica-Previle (Donji Humci-Gornji Humci), zbog izvođenja radova na sanaciji klizišta, saobraća se jednom trakom.
R-467 Olovo-Ribnica – saobraćaju vozila do 12 t ukupne mase.
(NKP.ba)














