Danas (nedjelja, 11.oktobra) se navršava godina dana otkako su vrijedni neimari iz firme Unis Tok doo Kalesija podigli most na Spreči pod Visom – zadužbinu najuspješnijeg kalesijskog privrednika Seada Džafića.
POVEZAN SADRŽAJ
– Most “Sead Džafić”: Otac i kćerka predali na korištenje zadužbinu svim građanima Kalesije (11.10.2014.)

Da podsjetimo, u nezapamćenim poplavama u maju prošle godine nabujala Spreča srušila ja dotadašnji betonski most i odsjekla od Kalesije Jelovo Brdo, Gojčin, Zelinu i druga naselja i onemogućila normalni život za učenike, radnike i ostalo stanovništvo ovih naselja.
Nakon dvomjesečnog napornog i danonoćnog rada, 11. oktobra 2014. godine izvršeno je svečano presjecanje vrpce i puštanje u saobraćaj ovog mosta, uz veliku svečanost i narodno veselje koje je graditeljima mosta u znak zahvalnosti priredilo rukovodstvo Mjesne zajednice Kalesija Centar na čelu sa Hasanom Ramićem.
Od vremena svečanog otvorenja mosta do danas proteklo puno vode Sprečom ispod Kalesije. Most na Spreči živi svoj život uspješno ispunjavajući svoju misiju hajrata podignutog da služi ljudima, pri čemu se stiče utisak da svojom ljepotom ipak odudara od okolnog područja sa deponijom smeća i neuređenim područjem Visa.
Za to vrijeme Kalesija, zbog koje je u krajnjem most i podignut, živi svoj život bosanskog gradića koji nakon određenog perioda stagnacije pokušava da uhvati brži tempo razvoja.

A donator i graditelj mosta Sead Džafić nastavlja sa uspješnim vođenjem svoje svjetski poznate firme Unis Tok doo Kalesija, istovremeno nastojeći da kroz politički angažman u Stranci demokratske akcije prenese svoj poduzetnički duh na kalesijsku SDA i cijelu općinu. U tom kontekstu treba tumačiti i nedavne najave projekata uređenja rekreativnog kompleksa na Spreči kod ovog mosta i obližnjeg Visa, kao i drugih projekata u Kalesiji.
POVEZAN SADRŽAJ
– Most “Sead Džafić”: Otac i kćerka predali na korištenje zadužbinu svim građanima Kalesije (11.10.2014.)
– Od rugla grada do izletišta?! Alma Džafić Tarabić donirala sredstva za uređenje riječnog korita i obale Spreče
– Metalna konstrukcija spojila dvije obale Spreče: Za mjesec i pol u prohodan most “Sead Džafić”?
– Više vremena za papire nego za gradnju: Uprkos svemu, Sead Džafić počeo sa izgradnjom mosta na Spreči (FOTO)
– Općinsko vijeće Kalesija dalo saglasnost Seadu Džafiću za gradnju mosta na Spreči (3.7.2014.)
— Saopćenje Općine Kalesija: Za izgradnju mosta na Spreči potrebno 400.000KM (28.5.2014.)
— “I ja se nešto pitam u Općini”: Načelnik Omerović opstruira izgradnju mosta od 100.000KM koju želi finansirati Sead Džafić (24.5.2014.)
– Spreča uništila most kod Kalesije: Do Gojčina, Jelovog Brda i Zeline moguće samo pješke
.
(NKP.ba)






























