Cijeli Zates stao uz Seada Džafića i Nezavisnu listu: Budite dostojanstveni na...

Cijeli Zates stao uz Seada Džafića i Nezavisnu listu: Budite dostojanstveni na izborima, ne prodajite glas za desetak pilića i vrećicu koncentrata

693
0
SHARE

U utorak naveče 20. septembra 2016.godine u kalesijskom naselju Zates održan je još jedan u nizu predizbornih skupova Nezavisne liste “Sead Džafić“. Zates se ubraja u po mnogo čemu zapostavljena naselja kalesijske općine, dovoljno je navesti da u 21. vijeku još uvijek nemakanalizaciju, javnu rasvjetu, sa nezavršenim društvenim objektom, bez bilokakvih proizvodnih pogona i tako dalje. Pa ipak sve do sada njegovi mještani bili su strpljivi, redovno su davali glasove kalesijskim vlastodršcima, čekajući da njihovi problemi dođu na red i da se realizuju mnogobrojna predizborna obećanja.

zates-sdz-nl-2

Da je strpljenju mještana Zatesa došao kraj pokazao je ovaj predizborni skup, koji će ostati upamćen po tome što je okupio praktično svemještane ovog naselja, ” i staro i mlado” kako se kaže. Ponosni i dostojanstveni Zatešani time su pokazali da im je dosta dosadašnje općinske vlasti i da žele dati podršku Seadu Džafiću i njegovoj listi kao političkoj snazi koja donosi promjene i koja će preporoditi Kalesiju.

Nakon intoniranja himne i fatihe za šehide Zatesa, Kalesije i Bosne i Hercegovine, predstavljeni su kandidati Nezavisne liste “Sead Džafić“ za Općinsko vijeće Kalesije. U svom obraćanju, kandidatkinje sa ove liste Kadira Suljkanović i Merima Tosunbegović, pozvale su prisutne da daju podršku kandidatu za načelnika Seadu Džafiću i Nezavisnoj listi za OV Kalesija.

U ime mještana Zatesa skupu se obratio njihov dugogodišnji aktivista Šerifija Alibašić, prekidan burnim aplauzima. U emotivnom obraćanju biranim riječima govorio je o Seadu Džafiću, a zatim pozvao svoje komšije da izađu na izbore i daju svoj glas čovjeku koji misli na budućnost mladih i kojem je stalo do Kalesije i njenih građana.

Profesor Fadil Alić, nosilac liste za OV Kalesija zahvalio se mještanima Zatesa na izuzetnom odzivu skupu, što je dokaz da Sead Džafić i Nezavisna lista iz dana u dan imaju sve veću podršku.

“Kada smo iz BKC-a krenuli u pobjedu, rekao sam da je ovo “Lađa spasa”, zatim nakon skupa u Miljanovcima rekao sam da moramo lađu raskovati i produžiti je ali nakon ovog što večeras ovdje vidim treba nam flota kako bi se svi koji žele da se spase ukrcali”, kazao je Alić.
Pozvao je sve da daju svoj glas Seadu Džafiću, ali i Nezavisnoj listi kako bi se obećani projekti mogli realizirati čim prije.

zates-sdz-nl-1

Kada je došao red za obraćanje Seada Džafića kao kandidata za načelnika općine Kalesije, prisutni mještani Zatesa propratili su to pravim ovacijama.
“Ovo Vam zaboraviti neću nikada. Šta god Vam bude trebalo dođite i obećavam da ću to podržati, bio ili ne bio načelnik”, rekao je Džafić.

Istakao je da ima plan kako zaposliti omladinu, otvoriti nove pogone i nova radna mjesta te kako urediti općinsku administraciju i pomoći sport. Pozvao je prisutne da budu dostojanstveni na izborima, da ne prodaju svoj glas za ”desetak pilića i vrećicu koncentrata”. Dok je govorio o svojim potezima koje će ”povlačiti” kadabude izabran za načelnika, posebno je upečatljivo bilo ponašanje starijih mještana Zatesa, neki od njih su od sreće i zaplakali, što pokazuje kolika nadanja u ovom zapostavljenom naselju se polažu u Seada Džafića i njegovu listu.

Služba za infromisanje, Nezavisna lista – Sead Džafić

Plaćeno političko oglašavanje
(NKP.ba)