Crnogorci daju 300 eura onome ko na takmičenju bude najviše lijen

Crnogorci daju 300 eura onome ko na takmičenju bude najviše lijen

446
0
SHARE

izlezavanje

Ne, nije u pitanju još jedan vic o „lijenim Crnogorcima“, već crnogorska Ljenčarijada, takmičenje u kome imate priliku da ništa ne radite i – zaradite.

Pravila Lenčarijade su kratka i jasna. Sve što treba je da 17. avgusta dođete na mesto takmičenja, a to je etno-selo „Montenegro“ na tridesetak kilometara od Nikšića, zavalite se u debeli hlad ispod starog javora i iskušate svoje kapacitete lenčarenja.

Ozbiljna konkurencija

– Ovo će biti četvrta lenčarijada po redu, a rekord ležanja je 33 sata i postavio ga je momak iz Podgorice, koji je pobijedio dva puta zaredom. Konkurencija je ozbiljna, odnosno istrajno lijena. Nama, Crnogorcima, ljenčarenje je u krvi. Moje su procjene da je svega 35 odsto naroda vrijedno, dok smo svi ostali kao u onim vicevima. Zato nemojte misliti da se lako dolazi do pobjede – kroz osmijeh priznaje Mićo Blagojević, organizator takmičenja, i ističe da pobjednik dobija 300 eura.

Da bi ležanje u hladu takmičarima što lakše prošlo, organizatori su pripremili i dušeke.

– Naša parola je da čovjek u ležanju treba da uživa. Takmičari će sve vrijeme moći da koriste laptope i telefone, da čitaju knjige ili bilo šta što ne podrazumijeva ustajanje. Nema odlaska do toaleta. Samo ležanje, ležanje i ležanje – poručuje Mićo.

Nismo se proslavili

U takmičenju, kaže, svake godine učestvuju i turisti iz Srbije i Hrvatske. Prošle godine je od 13 takmičara, četvero bilo iz regiona.

– Srbi, pokažite da ste dorasli Crnogorcima u ljenčarenju. Dođite i pobijedite – poručuje Mićo i ističe da se Srbi prethodnih godina nisu baš proslavili u ovoj disciplini.

Na pitanje kako njegovi sugrađani reaguju na ovu manifestaciju, budući da potvrđuje predrasude o lijenim Crnogorcima, Mićo odgovara:

– Počelo je kao šala, a pretvorilo se u odličan marketing. Šta je loše u tome da čovjek uživa, pa još i zaradi? Nismo svi rođeni samo za rad – zaključuje ovaj veseli Crnogorac.

.

(NKP.ba)