U ponedjeljak (14.11.2016.) u centralnoj školi u Vukovijama Gornmjim prigodnim programom kojeg su pripremili učenici i nastavnici ove škole, obilježena je 41. godišnjica postojanja škole.
Svečanosti su nazočili i gosti koji su predstavljali ustanove, preduzeća i mjesne zajednice, kao i NVO.
Program obilježavanja godišnjice je počeo intoniranjem himne. Odmah poslije, predstavio se hor JU OŠ „Vukovije“.
Nakon nekoliko lijepih, prijatnih recitacija, predstavio se i direktor školi. Predestavio je sebe kao i ono šta je urađeno u školi u periodu od aprila do septembra 2016. godine.
Između ostalog, naveo je da je u školu u ovom periodu uloženo oko 47.000 KM, a najznačajnija donacija je od Općine Kalesija, oko 22.000 KM za zamjenu podova u učionicama (260 m2) i sale (202 m2).
Napomenuo je da iz tehničkih razloga pod u Sali nije završen te da se nada da će novoimenovani načelnik znati prepoznati značaj ovog projekta i samo dovršiti ono što je započeto.

- Priznanja za učenike, nastavnike i prijatelje škole
Direktor škole je uručio zahvalnice učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate u toku školske godine.
Alić Muharem – učenik generacije, Rabotić Adela, Imamović Nejra, Majdančić Emina, Aščić Eldin, Rabotić Emrah, Ćivić Sanel, Bajrić Armina, Majdančić Hasan, Islamović Belmina, Avdić Aldin, Muminović Dženita, Majdančić Muamer, Jakubović Mirza, Šabanović Ajla, Kulanić Naida i Aščić Emir.
Direktor Armin Hodžić uručio je zahvalnicu bišem direktoru ove škole, Subašić Zijadu za nesebišnu podršku i zalaganje, te mu je predao pohvale koje je on uručio drugim nastavnicima. Vesna Mujezinović, Zijad Subašić, Imamović Safet, Pašić Fata, Sakić Miralem, Džafić Midhat, Elvedin Dukić.
Pohvale su uručene i donatorima od strane direktora škole.
Poslije priredbe, radnici škole kao i gosti su nastavili druženje u ugodnom ambijentu restorana A3 u Vukovijama Gornjim.
(NKP.ba)




























