U petak (24. jula) u Orašju je obavljeno izvlačenje parova Druge lige FBiH “Sjever” za sezonu 2015/2016.
U ovom rangu takmičenja igraju dvije ekipe sa područja općine Kalesija; FK Bosna Kalesija i FK Sloga Tojšići.
U prvom kolu, koje je na rasporedu polovinom augusta, kalesijska Bosna igra na domaćem terenu, dok Sloga iz Tojšića igra u gostima.
Bosna će na Gradskom stadionu u Kalesiji ugostiti novu ekipu u ovom rangu takmičenja, Svatovac, dok će Sloga u prvom kolu gostovati u Prokosovićima.
Komšijski derbi je na raspored u 9. kolu, kada će tojšićka Sloga na “Adi” dočekati kalesijsku Bosnu.
Utakmice prvog kola se igraju 15. i 16. augusta sapočetkom u 17.00 sati.
.
(NKP.ba)



















