- Nakon polusezonske pauze nastavljeno je takmičenje u okviru Premijer lige BiH za odbojkaše, kao i u Superligi FBiH za žene.

Odbojkaši Bosne iz Kalesije poraženi su od Gacka sa 1:3 (25:21, 24:26, 19:25 i 17:25), u 12.kolu „Premijer“ lige BiH. Ovim porazom kalesijski odbojkaši su šanse za opstanak u premijerligaškom društvu sveli na minimum.
Bosna je bolje otvorila utakmicu i prvi set riješila u svoju korist sa 25:21. Međutim, u nastavku susreta Gacko je bilo mnogo bolje i zasluženo odnijelo bodove iz Sapne.
Nakon 12.kola Bosna je ostala prikovana za začelje tabele sa samo 4 osvojena boda. U narednom kolu kalesijski odbojkaši će ugostiti Majevicu.

Kalesijske odbojkašice su u okviru 10.koma gostovale u Žepču, gdje su upisale poraz rezultatom 3:1 u setovima.
Odbojkašice iz Kalesije ove sezone bilježe loše rezultate, ali se stiče dojam da se pravi dobra priča u i oko ekipe za naredne godine.
(NKP.ba)
















