Kao u privatnoj firmi: Ukoliko ne radite kako načelnik hoće – premještaj...

Kao u privatnoj firmi: Ukoliko ne radite kako načelnik hoće – premještaj na novo radno mjesto…

4086
0
SHARE

Dolaskom nove vlasti krajem 2016.godine u Općini Kalesija mnogi su smatrali da će doći do promjene u načinu djelovanja.

Nažalost, mnogi su se u tome prevarili.

U Kalesiji se već dvije godine uveliko priča o načinu rada općinskog načelnika Seada Džafića, koji neistomišljenike elminiše iz vidokruga djelovanja, a oko sebe je već napravio ekipu spremnu u praksi provesti bilo koju njegovu želju.

I na adresu portala NKP.ba su pristizale žalbe uposlenika Općine Kalesija, kao i javnih preduzeća i ustanova čiji je osnivač OV Kalesija, ali u većini slučajeva se radi o žalbama u kojima uposlnici nisu spremni “stati iza svojih izjava”, odnosno u kojima zamole da se piše o pojedinim temama, ali bez pomena njihovog imena.

Danas (subota, 26.01.2018.) uposlenik Općine Rusmir Hasanović (“viši stručni saradnik za imovinsko-pravne odnose”) je objavio fotografiju na Facebook profilu sa “Odlukom o internom premještaju” od strane općinskog načelnika (Sead Džafić, dipl.ecc.) da se premješta na novo radno mjesto – “Viši stručni saradnika za poljoprivredu, vodoprivredu i turizam” i to od ponedjeljka, 28.01.2019.
Kako je naveo Hasanović, ovo je peto radno mjesto koje obnaša u Općini za nepune četiri godine rada.

Prije radnog mjesta koje je obnašao do danas, Hasanović je bio stručni saradnik za upravno rješavanje u oblasti urbanizma, ali je sa te pozicije razriješen jer je, prema informacijama sa kojima raspolažemo od ranije, osporavao dobijanje urbanističke dozvole upravo za imovinu aktuelnog načelnika.
Načelnik je to riješio razrješenjem dužnosti Hasanovića, a slučaj je završio na Kantonalnom sudu, na kojem je i osporena ta urbanistička dozvola izdata nakon što je Hasanović razriješen dužnosti.


Objavu Hasanovića preuzimamo sa FB profila iz njegovu saglasnost.

Koje će posljedice ostaviti na njegov daljnji angažman, ostaje da se vidi.

Ipak, možda je ovo u “recept” ostalima kako se ipak mogu boriti za svoja prava na radnom mjestu…

Saznajemo da ne mnogima od uposlenika promjenjeno radno mjesto uz (in)direktnu poruku – ukoliko vam se ne sviđa, možete ići kući.

Općina Kalesija, adresa na koju se obraćaju svi građani Kalesije, treba jasno podvući, nije privatno vlasništvo/preduzeće, u kojima se vlasnik iste može ponašati kako mu volja.

(NKP.ba)