U subotu (22.oktobra) federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica, Edin Ramić, je posjetio Memorijalni centar u Gornjoj Kalesiji.
U Memorijalnom centru u G.Kalesiji su ukopane 744 žrtve iz Podrinja, njaviše sa područja Zvornika.
Federalno ministarstvo sa Edinom Ramićem je u protekle dvije godine podržalo projekte na uređenju ovog kompleksa, a nedavno je započeta i izgradnja Spomen sobe.

Kompletnu izgradnju Spomen sobe, koja je u završnoj fazi gradnje, podržalo je Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica.
Prilikom posjete Memorijalnom centru u G.Kalesiji, u društvu ministra Edina Ramića bio je i novoizabrani načelnik općine Kalesija, Sead Džafić, kao i predstavnici kalesijskog i zvorničkog Medžlisa.
(NKP.ba)




















