Na dašanjim Loklanim izborima pravo glasa u Kalesiji ima 33.876 građana. Svoje biračko pravo glasači mogu ostvaraiti na 52 biračka mjesta.
Neobična situacija se dogodila u biračkom mjestu u Dubnici – 0801006A i 0801006B.
Naime, tačno u 16.00 sati u prostorijama škole, gdje se nalazi ovo biračko mjesto došlo je do prekida napajanja električnom energijom, iako je u ostatku ovoga nasleja uredno snadbjevanje električnom energijom.
Ovaj problem je prijavljen Izbornoj komisiji općine Kalesija, koja je, kako saznajemo, preporučila da se pošalju svijeće.

O slučaju je obaviještena i Elektrodistribucija, koja je izašla na teren.
Kako smo saznali sa lica mjesta, od školske zgrade i u kućama koje se nalaze uzvodno pored rijeke Dubnice nema struje, dok je u kućama nizvodno od biračkog mjesta uredno snadbjevanje električnom energijom.
Bili smo na licu mjesta, kontaktirali Izbornu komisiju općine Kalesija, te urgirali da se umjesto svijeća na ovo biračko mjesto pošalje agregat.
Prilikom našeg poziva, nekoliko posmatrača je dobacivalo da se ne šalje agregat i da se “posao može završiti sa svijećama”.
Nekoliko građana koji su u tom trenutku bili na mjestu glasanja su bili veoma nezadovoljni uslovima u kojima se odvija izborni proces, jer je vidljivost već bila smanjena.
Agregat je poslat na lice mjesta, i u trenutku pisanja ovoga teksta se pokušava spojiti na električnu instalaciju u školskoj zgradi.
— Električna energija je došla u 18.14 sati.
Prema riječima radnika Elektrodistribucije, kvar je bio van školske zgrade, nekoliko stotina metara dalje na trafo-stanici.
Pored toga, treba pomenuti da su na satu na ulazu u školsku zgradu bilo oštećenja, te da je sat bio razbijen i otvoren.
Bili smo i na na licu mjesta u trenutku kada je došlo električne energije.
(NKP.ba)



















