Nesreća u Banovićima: Damper pregazio rudnički džip, jedna osoba poginula

Nesreća u Banovićima: Damper pregazio rudnički džip, jedna osoba poginula

900
0
SHARE

Jedna osoba je poginula u nesreći koja se jutros desila na površinskom kopu Bešin Rudnika mrkog uglja Banovići, potvrđeno je za Faktor u MUP-u Tuzlanskog kantona.

– Policija je obaviještena u 6.30 sati. Jedna osoba je dovezena mrtva u Dom zdravlja u Banovićima. Policijske ekipe izašle su na teren kako bi obavile uviđaj – rekao je dežurni operativni MUP-a TK.

Kako se navodi, nesreća se desila kada je damper, krećući se unatrag, prešao preko rudničkog džipa. Dvije su osobe uspjele na vrijeme iskočiti iz džipa, dok je jedna osoba poginula.

(NKP.ba)