Šmigalović prvi strijelac Zvijezde: Klub iz Gradačca grabi prema gornjem dijelu tabele

322
0
SHARE

Prije nešto više od mjesec dana, Almir Šmigalović je postigao svoj prvi gol za novi klub, Zvijezdu iz Gradačca.
Bilo je to u 4. kolu Premijer lige BiH kada je klub iz Gradačca gostovao kod Slavije, gdje je upisao i četvrti poraz, a zanimljivo je pomenuti da je to bio prvi gol u sezoni, nakon punih 360 minuta igre.

almir smigalovic ZVIJEZDA GRADACACNakon utakmice sa Slavijom mnogo stvari se promjenilo u ekipi Zvijezde, a novi trener Nermin Huseinbašić je u narednih pet utakmica upisao čak četiri pobjede.
Nakon Širokog Brijega i Čelika u Gradačcu, te Olimpica u Sarajevu, Zvijezda je slavila i protiv Mladosti iz Velike Obarske.
U četiri od pet utakmica pod vodstvom Huseinbašića u startnih 11 se našao i Almir Šmigalović.

U utakmici 9. kola koja se igrala u Gradačcu ekipa Zvijezde je slavila rezultatom 2:1. Šmigalović je bio jedan od najboljih igrača na terenu, a u 28.minutu je pogodio za vodstvo svoga kluba.
Rezultat utakmice se nije mijenjao do 90.minute utakmice kada Zvijezda nakon prekida povećava prednost na 2:0, a u sudijskoj nadoknadi gosti su došli do utješnog gola.

Nakon devet kola Zvijezda je upisala četiri pobjede i pet poraza, što je dovoljno za 10. poziciju.

Almir Šmigalović je ove sezone postigao 3 gola u dresu Zvijezde.
Pored dva gola u ligaškim utakmicama, Almir je bio strijelac i u Kup takmičenju, te je trenutno prvi strijelac ovoga kluba.