Stuttgart i Ibišević u polufinalu Kupa, Vedo strijelac

344
0
SHARE

Pratite Nezavisni Kalesijski Portal na Facebooku

Stuttgart našeg Vedada Ibiševića dočekao je večeras u okviru četvrtfinala Njemačkog kupa na svom terenu Bochum. Domaćin je slavio 2:0.

Prvu priliku na susretu imao je Stuttgart preko Sakaija, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Narednu priliku Švabe su pretvorile u pogodak, a precizan je nakon asistencije Ibrahime Traorea bio Christian Gentner. Prvu priliku Bochum je imao u 23. minuti preko Orn Eyjolfssona.

U 37. minuti zaprijetio je Boka, ali se rezultat nije promijenio. Bochum je zaprijetio u 42. minuti preko Kramera, ali se rezultat nije promijenio. Nakon prvi 45 minuta domaćin je vodio 1:0.

U nastavku prvu priliku imao je Macheda, ali se rezultat nije promijenio. Bochum je zaprijetio u 52. minuti preko Tasake, ali je ostalo 1:0. U 65. minuti opet je zaprijetio Traore, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Pobjedu Stuttgarta ovjerio je u 81. minuti naš reprezentativac Vedad Ibišević. Stuttgart se trijumfom nad Bochumom plasirao u polufinale.