Život ih zaista nije mazio. Riječ je o ženama koje su oboljele i liječene od karcinoma, kako dojke tako i ostalih malignih oboljenja.
Okupljene su u Udruženje ”Ženo, majko, sestro” Kalesija koje je nastalo prije nekoliko mjeseci s ciljem da budu jedna drugoj podrška, ali i zalažu se za svoja prava. Njihova radna terapija, poslije liječenja, vezana je za tradiciju.
To su radile ranije, ali i danas u ovoj organizaciji. One heklaju, pletu, vezu… na ovaj način ujedno čuvaju i tradiciju naše zemlje.
- Donosimo Vam emisiju “Da sam ja neko” RTV Slon, koja je amitovana 24.12.2016.,a snimana je upravo sa članicama udruženja “Ženo, majko, sestro” iz Kalesije; Tradicijom protiv neprijatelja – karcinoma
(NKP.ba)






















