U večernjim satima ronioci pronašli i izvukli tijelo 18-godišnjeg maturanta

U večernjim satima ronioci pronašli i izvukli tijelo 18-godišnjeg maturanta

650
0
SHARE

almir husic se utopio spreca

Ronioci Ronilačkog kluba Vidara iz Gradačca večeras su iza 20 sati pronašli i izvukli tijelo 18-godišnjeg Almira Husića, koji se u srijedu (13.maja) utopio u rijeci Spreči u Kalesiji.

POVEZAN SADRŽAJ
Kalesijski maturant Almir Husić se ugušio na rijeci Spreči (13.05.2015.)

Maturant Husić, koji je ovih dana završio četvrti razred Poljoprivredne škole, utopio se nakon skoka u rijeku Spreču, nedaleko od mosta Sead Džafić.

–Doktor Muhamed Osmanović je kazao da je mladić vjerovatno doživio temperaturni šok prilikom skoka u hladnu vodu i da je to uzrok nesreće. Ovo je velika tragedija u našoj školi i svi smo i velikom šoku – kazao je direktor MSŠ Kalesija Mersad Hasanović za Fatktor.ba.

Nastradali mladić je jučer u popodnevnim satima zajedno sa prijateljima roštiljao pored Spreče. U jednom trenutku Husić i još jedan prijatelj su skočili u vodu. Mladić koji je već bio u rijeci i prijatelj koji se nalazio na obali, pokušavali su da pomognu Almiru, no, u tome nisu uspjeli.

Tijelo se nalazilo u vodi nekoliko sati, sve do dolaska ronilaca iz Gradačca.

Almir je inače iz naselja Meškovići kod Kalesije. Na mjestu tragedije predvečer su se okupili članovi njegove porodice, profesori i brojni prijatelji.

.
(NKP.ba)