BiH: Narednih dana toplije vrijeme

BiH: Narednih dana toplije vrijeme

535
0
SHARE

Pratite Nezavisni Kalesijski Portal na Facebooku

BiH će narednih dana opet ‘pogoditi’ talas toplijeg vremena usred zime, pa će tako u nekim krajevima dnevna temperatura dostizati i 14 stepeni Celzijusovih.

Meteorolozi to objašnjavaju rasporedom vazdušnih masa nad Evropom i navode da bi, poslije ovog zatopljenja, novo zahlađenje sa snježnim padavinama trebalo da dođe tek zadnjeg dana ove sedmice, ali bez ekstremno niskih temperatura.

Danas će tokom dana biti malo toplije i promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, a na jugu sunčano, sa dnevnim temperaturama od tri do osam stepeni Celzijusovih, na jugu do 12, dok će nešto niža temperatura biti na planinama i krajevima s maglom i to oko nule.

Prema njihovim riječima, i u četvrtak ostaje stabilno i toplo vrijeme za ovo doba godine, te će prevladavati sunčano vrijeme uz umjerenu oblačnost. Tako će, prema prognozama, u četvrtak dnevna temperatura biti od sedam do 12 stepeni, na jugu i ponegdje na sjeveru do 14, a nešto niža na planinama na istoku i iznosit će oko pet stepeni Celzijusovih.

Nebojša Kuštrinović, član Savjeta za klimatske promjene BiH i meteorolog, rekao je da je usljed takve cirkulacije vazdušnih masa nad Evropom, proteklih dana bila prava zima sa dosta snijega sjevernije, a kod nas toplije jer smo mi južnije, pišu Nezavisne novine.

“Takva situacija će se ponoviti i od srijede, sjevernije od nas biće i kiše i snijega, a kod nas promjenjivo oblačno i toplije”, rekao je Kuštrinović i dodao da mi tek u nedjelju poslijepodne možemo očekivati snježne padavine i novo zahlađenje, ali ne s mnogo snijega i ne s pretjerano niskim temperaturama.

(NKP kalesijski.com)